Kolejność ćwiczeń na siłowni

0
1769
kolejność ćwiczeń

Sport może to być coś naprawdę ciekawego i nie mam tutaj na myśli rozpatrywania sportu tylko i wyłącznie pod kątem dyscyplin czy osiągnięć sportowych. Definicja słowa sport jest bardzo prosta i myślę, że nie ma sensu jej tutaj przytaczać. Zamiast tego chciałbym się zastanowić nad zagadnieniem, jakim jest historia sportu a dokładniej, dlaczego człowiek w ogóle wymyślił i zajmuję się czymś takim jak sport. Odpowiedź na to pytanie w dzisiejszych czasach jest bardzo oczywista, bo chodzi tutaj przede wszystkim o naprawdę ogromne pieniądze.

Nie zawsze jednak na sporcie dało się tak dużo zarobić

Celem wszystkich dyscyplin sportowych jest to, aby poprawić kondycję i możliwości ludzkiego ciała i to właśnie dlatego ludzie od zawsze tak chętnie trenowali, ponieważ większa siła i sprawność dawały im przewagę nad innymi. Wysoka sprawność była szczególnie koniecznie wszędzie tam, gdzie człowiek wyjątkowo mocno musiał narażać swoje życie a bez wątpienia od zawsze służba w armii była zajęciem bardzo groźnym. Wszyscy żołnierze ze względu na specyfikę swojej pracy byli i są dobrze umięśnieni i wysportowani.

Z czasów zamierzchłej historii przenieśmy się jednak do świata, który sami doskonale znamy i poszukajmy w kwestii sportu podobieństw i różnic. Choć na pierwszy rzut oka nie zawsze to widać, to szczególnie ludzie młodzi chętnie działają na podobnych wzorcach jak przedstawieni powyżej żołnierze, ponieważ starają się trenować bardzo metodycznie i systematycznie. Przykładem takiej grupy młodych osób są, chociażby kibice klubów sportowych. Należy jednak w tym miejscu pamiętać, że słowo kibic nie powinno się mylić z tym, co powszechnie przepisują kibicom media

na siłowni

Częste uprawianie przez nich sportu masz jeszcze jeden ukryty cel

Jest to opracowane przez nich sposób będący alternatywą dla wszystkich niezdrowych i niewłaściwych zachowań takich jak na przykład popadanie w narkomanie czy alkoholizm. Jak więc widać zalety sportu nie ograniczają się tylko i wyłącznie do dobrze zbudowanych mięśni. Nie każdy, kto uprawia sport, musi od razu postawić sobie za cel wyglądanie jak sławny kulturysta i na tym polega najbardziej istotna różnica między sportem, jaki znamy dzisiaj, a tym preferowanym przez starożytnych.

Ludzkość ma niestety taką brzydką cechę, że zauważa jakiś problem dopiero, wtedy gdy bardzo wyraźnie widać jego negatywne skutki. Tak właśnie było również ze sportem, ponieważ dopiero pod wpływem odnotowywania ogromnej liczby chorób spowodowanych między innymi tym, że ludzie, którzy na nie zachowywali, uprawiali bardzo mało sportu lub nie zajmowali się nim wcale, coś się zaczęło zmieniać w myśleniu i podejściu do tego tematu dopiero pod długim czasie. Mało tego istnieje potwierdzony i naprawdę znaczący związek pomiędzy najczęstszym zabójcą ludzkości, czyli chorobami serca i układu krwionośnego, a brakiem aktywności sportowej, bo ten z kolei wiąże się często z otyłością, złą dietą i innymi tego typu powikłaniami.

Na szczęście w końcu wszystko to zauważyliśmy i ludzie coraz chętniej praktykują różnorodną aktywność fizyczną. Bardzo mocno przydaje się ona również tym którzy pracują, siedząc na przykład przy biurkach, czy po prostu nie mają w trakcie pracy możliwości do tego, by się poruszać i aktywnie używać mięśni. Skoro nie mogą robić tego w pracy, to po pracy powinni poświęcić, chociaż kilkanaście minut na to, by w zupełnie dowolny sposób poćwiczyćkolejność ćwiczeń na siłowni

Przejdźmy teraz do zagadnienia, jakim są ćwiczenia i dyscypliny sportu. Co tak naprawdę ludzie wybierają najchętniej? Tak jak na większość pytań również na to nie da się odpowiedzieć, nie pokazując w odpowiedzi przynajmniej kilku różnych grup i wyborów. Jeżeli ktoś nie jest leniwy i jest w stanie rzeczywiście decydować o tym, co i kiedy robi, to może wybrać sobie taką aktywność fizyczną jak na przykład bieganie. Z osobami niezdyscyplinowanymi jest gorzej, bo one muszą wszystko zorganizować, tak by mieć odpowiednią motywację, a nawet przymus, który zmusi ich do regularnego ćwiczenia.

Najlepiej, jeżeli takie osoby wybiorą sobie ćwiczenia na siłowni, ponieważ ich pierwszą motywacją będzie fakt, że zapłacili za wstęp do tego miejsca. W trudnych przypadkach to jednak może nie wystarczyć i warto zastosować bardziej rygorystyczną dyscyplinę. Takie osoby muszą precyzyjnie ustalić kolejność ćwiczeń na siłowni, bo nie tylko je to zmotywuje, ale pozwoli również zwiększyć skuteczność, a więc i zadowolenie z tak spędzonego czasu. Tylko takie wręcz perfekcyjne planowanie wszystkiego pozwoli ćwiczyć nawet osobie leniwej odpowiednią ilość czasu, a takie podejście do tej sprawy przez dłuższy okres może nawet zmienić jej charakter.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here