Ściskacze do rąk, jakie są rodzaje?

0
1924
Ściskacze, do czego służą?

Ściskacze do rąk, zazwyczaj kojarzone są z urządzeniem antystresowym, które ma zadanie rozładować stres, podczas pracy lub nauki. Jednak to nie jest jedyna funkcja przypisywana, temu urządzeniu. Drugim jego zastosowaniem jest trening mięśni dłoni, nadgarstków i przedramion oraz często stosowany jest jeszcze przez osoby po urazach, jako element rehabilitacji.

Do czego służą ściskacze do rąk?

Ściskacze do rąk są skuteczne w przypadku:

Rehabilitacji mięśni dłoni i nadgarstków – gdy doszło do urazu dłoni, w wyniku którego mieliśmy na przykład założony gips, a nasz ręka była unieruchomiona, rehabilitacja mięśni dłoni w tym momencie jest kluczowa. Dzięki niej jesteśmy w stanie powrócić do całkowitej sprawności. Idealnym narzędziem do tego będzie właśnie ściskacz do rąk. Należy tylko wybrać taki, który będzie miał mniejszy opór.

Wzmocnienia mięśni dłoni i przedramion – gdy nasze mięśnie dłoni i przedramion potrzebują wzmocnienia, jest to kluczowy przyrząd, żeby to osiągnąć.

Ściskacze do rąk, jakie są rodzaje?

Czym się różnią od siebie dostępne ściskacze do rąk?

Najpopularniejsze ściskacze do rąk, to:

Ściskacze antystresowe, występują w formie piłeczki lub krążka. Swoim wyglądem przypomina zabawkę dziecięcą. Jednak jest to typowe narzędzie wykorzystywane podczas rehabilitacji oraz do treningu dłoni, zwłaszcza u osób, których mięśnie są słabe.

Urządzenie do treningu palców, ma podłużny kształt, składa się z czterech lub pięciu przycisków, do każdego z palców. Dedykowane do treningu, dla osób które uprawiają wspinaczkę. Jego głównym zadaniem jest wzmocnienie mięśni palców lub jednego palca, jeżeli na przykład jest po jakimś urazie i potrzebuje pomocy.

Ściskacze sprężynowe, to najbardziej profesjonalne ściskacze, używane również przez sportowców. Większość dostępnych modeli, posiada regulację oporu, co jest wielką zaletą. Przez to urządzenie jest uniwersalne. Rączki w tego typu ściskaczu, są plastikowe lub z pianki neoprenowej. Piankowe są wygodniejsze podczas treningu, ponieważ nie ślizgają się.

Przeczytaj też: http://bio-amore.pl/sciagacze-stabilizatory-ktory-bedzie-najlepszy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here