Chcesz zbudować masę mięśniową? Sięgnij po białko!

0
909
białko

Wielu z nas marzy o pięknej, wysportowanej sylwetce i mięśniach, którymi można się pochwalić przed znajomymi. Najlepszym sposobem uzyskania właśnie takiego, optymalnego wyglądu jest bez wątpienia uczęszczanie na siłownię. Jednak same ćwiczenia to zbyt mało, by szybko zobaczyć rzeczywiste efekty. Dlatego należy wspomóc organizm odpowiednią dietą i suplementacją białkową.

Dlaczego białko jest tak ważne w organizmie?

Białko pełni cały szereg ról w naszym organizmie, jednak jego podstawowe zadanie to dostarczanie do niego materiału budulcowego. Każdy element naszego ciała – czy to mięśnie, skóra czy enzymy – opiera się o wyspecjalizowane białka. Są także elementami budującymi mózg i są niezbędne do procesów myślenia. Z tego względu biorą one też udział w licznych procesach zachodzących w organizmie, a ich niedobory szybko mogą prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

Białko na budowę mięśni podczas ćwiczeń

Będąc budulcem, białko jest niezbędne do wzrostu mięśni na każdym etapie życia człowieka. Odpowiada także za ich regenerację po uszkodzeniach. Przekłada się to także na jego zwiększone zapotrzebowanie w trakcie ćwiczeń i wzrostu.

Warto pamiętać, że aktywność fizyczna powoduje mikrouszkodzenia w strukturze mięśni czy kości. Jednocześnie jednak pobudza ciało do naturalnej, spontanicznej regeneracji i naprawy tych niewielkich uszkodzeń. Dzięki temu procesowi następuje zagęszczenie kości oraz wzrost mięśni, a co za tym idzie, zwiększa się nie tylko ich objętość, ale również siła i wytrzymałość.

Jednak, aby odbudowa była możliwa, organizm musi posiadać odpowiednie zapasy materiału budulcowego, jakim jest właśnie białko. Z tego względu niezwykle ważne jest zarówno spożywanie zbilansowanych posiłków, które będą go dostarczać, jak również wzbogacenie diety w jego dodatkową porcję.

Białko dla aktywnych fizycznie

Osoby, którym w szczególności zależy na szybkim, efektywnym wzroście masy mięśniowej i uzyskaniu optymalnej sylwetki, powinny sięgnąć przede wszystkim po wysokiej jakości białko, zoptymalizowane pod kątem wzrostu masy mięśniowej i odżywienia organizmu.

W składzie suplementu, oprócz samego białka, powinny znaleźć się także aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (BCAA), kreatyna, witaminy i minerały, a w szczególności magnez. Kompleksowo wspomogą one organizm w czasie regeneracji i pozwolą na uzyskanie dużego przyrostu masy mięśniowej. 

Idealnym preparatem, stworzonym specjalnie z myślą o osobach aktywnych, jest X-Treme Creawhey, który gwarantuje szybszy, lepszy wzrost mięśni niż inne podobne preparaty. Zapewnia szybką regenerację nawet po największym wysiłku fizycznym, a do tego odznacza się wyjątkowym, tropikalnym smakiem, rzadko spotykanym wśród podobnych suplementów.

Białko X-Treme Creawhey można znaleźć na stronie https://inkospor.pl/bialko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here