Jak zostać mistrzem w planowaniu dnia? 

0
883
planowanie

Planowanie dnia nie jest prostym wyznaniem. Jednak nie ma co się przejmować. Istnieją porady, które pomogą nam się z tym uporać. Dzisiaj przedstawimy wam wskazówki od specjalisty. Pozwolą wam one nie tylko zwiększyć swoją produktywność, ale znaleźć również wolny czas. Rozwiązaniem okazuje się być dobry harmonogram. O tym przekonuje nas behawiorysta Nir Eyal w artykule na nirandfar.com. Jesteście ciekawi, jakie daje on wskazówki? Koniecznie przeczytajcie!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/planowanie-dnia-sprawdz-jak-zostac-w-nim-mistrzem/ 

Planowanie dnia pracy

Bez ściśle określonego planu ciężko jest stracić łatwo stracić koncentrację uwagi na tym, co jest na daną chwilę najbardziej istotne. Nasz cenny czas zostanie ukradziony przez tak zwane ,,rozpraszacze’’.

Jednak są sposoby na ułatwienie sobie życia. Takie oparte na doświadczeniu i badaniach naukowych wskazówki daje nam nic inny, jak behawiorysta Nir Eyal. 

Masz problem z organizacją czasu pracy i zarządzaniem czasem? 

Winna nie jest słaba silna wola jest jedynie brakiem zrozumienia na czym polega zarządzanie swoim czasem.

Eyal zauważa, że: ,,Bardzo często, od śniadania do popołudnia, po drogę do domu, przechodzisz od zadania do zadania według czyjegoś kaprysu. Oczywiście inni ludzie uwielbiają to, że zajmujesz się ich priorytetami i odsuwasz od swoich.’’

Taki styl życia i podejmowania decyzji związane jest z przepracowaniem, stresem i ostatecznie bezproduktywnym dnia.

Jeżeli nie będziemy w stanie zaplanować swojego dnia, to nie będziemy widzieli różnicy między rozproszeniem, a tym co mieliśmy w planach zrobić.

Ustal swój harmonogram dnia

Receptą na brak zaplanowanego dnia może być sporządzenie harmonogramu. Może być on skonstruowany na tydzień.

Takie naturalnie planowanie dnia nie sprawi, że staniesz się kuloodpornym superbohaterem. Życie ma to do siebie, że nie jesteśmy w stanie go przewidzieć i często będzie tak, że będziemy zbaczać z kursu. Jednak nie mamy co się przejmować, ponieważ jest to całkowicie normalne. Jednak dzięki planowaniu oszczędzamy sobie wyrzutów sumienia, a także frustracji.

Mając dobry system przy tworzeniu harmonogramu nawet po gorszym, dniu, będziemy w stanie wrócić na właściwe tory.

Zobacz też: http://bio-amore.pl/motywacja-pracy-rozwiazania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here