Preparaty witaminowe dla kobiet

0
1314
witaminy
fot. unsplash.com

Dostarczanie organizmowi codziennej dawki witamin i minerałów jest niezbędną jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Świadomość roli, jaka odgrywają witaminy i minerały jest coraz większa. Coraz bardziej zwracamy na to uwagę. Często jednak zapominamy, ze organizm kobiety i mężczyzny równią się między sobą również pod względem zapotrzebowania na konkretne składniki. Uniwersalne preparaty witaminowe czy jednakowa dieta, nawet jeśli zawierają dobroczynne składniki, mogą nie uwzględniać tych indywidualnych preferencji płci.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/witaminy-mineraly-dla-kobiet/

Propagatorami zdrowego żywienia są głównie kobiety. Dbają o ty, by zapewnić rodzinie  wymagana ilośc owoców i warzyw każdego dnia, a w czasie gdy tych świeżych produktów jest znacznie mniej, a więc w okresie jesienno-zimowym, wyposażają domowników w odpowiednie suplementy i preparaty witaminowe. Najwyższy czas, aby zadbały również odpowiednio o swój organizm, który ma nieco inne potrzeby niż organizm mężczyzny czy dzieci. Które witaminy i minerały odgrywają dla nich kluczową rolę i dlaczego?

Witaminy młodości

W odróżnieniu od mężczyzn kobiety większą wagę przykładają do swojego wyglądu. Wraz z upływem wieku starają się zatrzymać skutki starzenia. Oprócz preparatów zewnętrznych powinny się wesprzeć środkami, które zadziałają od wewnątrz, a więc sięgnąć po tzw. witaminy młodości. Witamina A, C oraz E wspierają organizm kobiety w hamowaniu oznak starzenia. Witamina A dba o odpowiednie natłuszczenie skóry, wzmacnia paznokcie i włosy, działa korzystnie na wzrok. Witamina C z kolei zapobiega wiotczeniu skóry. Natomiast witamina E wspiera funkcje ochronne, broniąc skórę przed negatywnymi skutkami czynników zewnętrznych. W diecie kobiety nie powinno zabraknąć również witaminy D, która hamuje osteoporozę, z która najczęściej borykają się właśnie kobiety. 

Minerały

To dobroczynne przeciwstarzeniowe działanie witamin wspierają minerały takie jak cynk, magnes, selen.

Warto zadbać w codziennej diecie o produkty bogate w te składniki, a w razie potrzeby – suplementować dobrej jakości preparatami przeznaczonymi dla kobiet.

Przeczytaj też: http://bio-amore.pl/zwalczyc-goraczka-u-malego-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here