Wybór najlepszej kreatyny

0
1072
kreatyna

Twardy orzech do zgryzienia potrafią mieć stali bywalcy siłowni, którzy po raz pierwszy chcą rozpocząć suplementację z wykorzystaniem kreatyny. Ma to związek z faktem, iż na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów kreatyny, które charakteryzują się odmiennym sposobem działania.

Monohydrat to najpopularniejsza forma kreatyny

Największą popularnością cieszy się monohydrat kreatyny, który może być dostępny w proszku, tabletkach bądź kapsułkach. Często może występować z dodatkiem tauryny i witaminy B6, dzięki czemu skuteczność jego działania może stać na jeszcze wyższym poziomie. W przypadku zainteresowania monohydratem kreatyny w proszku warto skupić się na tym, aby jego poziom mikronizacji potrafił sprostać naszym oczekiwaniom. Kreatyna w formie monohydratu może być odpowiednia, gdy priorytetem pozostaje szybki przyrost tkanki mięśniowej, satysfakcjonująca regeneracja organizmu oraz siła na dłuższe treningi. Bez znaczenia dla osiąganych rezultatów pozostaje fakt czy podejmiemy decyzję o tym, aby kupić ten suplement diety w formie smakowej bądź bezsmakowej.

Jabłczan kreatyny to godna uwagi alternatywa

Interesującą alternatywę stanowi jabłczan kreatyny, którego cena jest delikatnie wyższa, natomiast stanowi on mieszankę kreatyny oraz kwasu jabłkowego, najczęściej w stosunku 1:3. Na etapie wyboru jabłczanu kreatyny należy skupić się na tym, aby nie był wzbogacony o zbędne aromaty bądź konserwanty. Przewagę jabłczanu kreatyny stanowi fakt, iż wspomaga budowę czystej masy mięśniowej, gdy kreatyna powoduje, że nasz organizm “nabiera wody”, dzięki czemu nasza sylwetka może prezentować się dość efektownie.

Czym kierować się na etapie wyboru kreatyny?

Niewątpliwie na etapie wyboru najlepszego suplementu diety, którego główny składnik stanowi kreatyna, warto kierować się przede wszystkim celem bądź celami, które pragniemy osiągnąć. W sytuacji, gdy będzie to szybki przyrost masy mięśniowej świetny wybór może stanowić zwykły monohydrat kreatyny. Z kolei, gdy naszym priorytetem będzie pozostawać wysokiej jakości masa mięśniowa – stosowanie jabłczanu będzie bardziej zasadne.

W jakim sklepie online kupić kreatynę?

Szeroki wybór suplementów diety i odżywek dla sportowców, w tym kreatyny w różnych formach posiada oficjalny sklep producenta – ostrovit.com.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here