Czy biotyna rzeczywiście dobrze działa na włosy?

0
1733
włosy
fot.: pexels.com

Biotyna to jeden z najpopularniejszych składników w preparatach, które są odpowiedzialne za piękną kondycję cery, włosów i paznokci. Jakie są zalety stosowania biotyny i czy rzeczywiście ma tak duży wpływ na wygląd włosów?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zobacz-co-daje-biotyna-na-wlosy/

Czym jest biotyna?

Biotyna, to inaczej witamina H lub witamina B7. Jest organicznym związkiem chemicznym, który rozpuszcza się w wodzie. Według lekarzy, a także przeprowadzonych badań – biotyna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Ten składnik witamin, bierze udział w przemianie glukozy, co doprowadza do stabilizacji jej poziomu we krwi. Pośrednio, biotyna ma istotny wpływ na proces krzepnięcia krwi. Osoby, które mają problemy z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy, powinny właśnie spożywać biotynę. Biotyna jest także ważnym składnikiem, wspierającym rozwój fizyczny w okresie dziecięcym i dojrzewania.

Wpływ biotyny na włosy

Nie od dzisiaj mówi się o zbawiennych właściwościach biotyny dla wyglądu włosów. Jej niedobór, może bardzo niekorzystnie wpływać na ich kondycję. Może to wzmagać wypadanie włosów, czy przerzedzanie się fryzury.

Ponadto, witamina H, czyli właśnie biotyna hamuje proces nadmiernego wydzielania łoju. Ma to pozytywny wpływ na higienę skóry głowy. Jest to także niezbędne źródło siarki, czyli składnik biorący udział w procesie tworzenia kreatyniny, czyli budulca włosów.

Przyczyną niedoborów biotyny w organizmie może być nieodpowiednia dieta, spożywanie alkoholu lub przyjmowanie antybiotyków. W celu utrzymania odpowiedniego poziomu biotyny, warto spożywać produkty bogate w białko i naturalne tłuszcze. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć więc: mleka, jaj, warzyw, ryb, otrębów, ryżu i wielu innych. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, które w swoim składzie zawierają właśnie biotynę. Nie należy jednak zapominać, że taka kuracja powinna być przeprowadzona pod nadzorem lekarza. Wiele bowiem osób, z różnych powodów nie może stosować produktów bogatych w zbyt duże ilości witaminy H.

Przeczytaj też: http://bio-amore.pl/zalety-stosowania-jedwabiu-wlosow/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here