Anemia jak się leczy?

0
1550
anemia
fot. pexels.com

Istnieje wiele chorób, które stanowią ogromny problem dla osób chorych i ciężko się z nich wyleczyć. Dodatkowo uniemożliwiają one normalne funkcjonowanie, a przez to również powodują dystans społeczny i cierpienie w ciszy. Jedną z takich chorób jest anemia. Sprawdź, jakie są jej objawy oraz jak powinno się ją leczyć!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/anemia-przyczyny-objawy-i-leczenie/

Anemia

To choroba, która objawia się zaburzeniami czerwonych krwinek i ilością hemoglobiny, a więc czerwonego barwnika w krwi. To choroba, która jest groźna dla serca oraz mózgu. Aby ją zdiagnozować wystarczy zrobić proste badanie krwi, które ją ujawni.

Anemia to choroba, w której zmniejsza się liczba czerwonych ciałek – erytrocytów, poniżej normy lub stężenia hemoglobiny w naszej krwi. Objawy są zazwyczaj przez nas lekceważone, gdyż składają się one na przemęczenie, które może być spowodowane wieloma czynnikami.  Jednakże to może być właśnie anemia, która jest groźna dla naszego organizmu.

Objawy

Do objawów tej choroby zalicza się osłabienie, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, bladą skórę oraz przesuszone włosy, które są łamliwe i mogą wypadać. Do innych objawów należą również problemy z pamięcią i koncentracją, kołatanie serca, senność, a nawet skłonność do depresji.

Aby rozpoznać anemię wystarczy zrobić badanie krwi z oznaczeniem poziomu żelaza, gdyż niedobór tego pierwiastka zazwyczaj stanowi przyczynę anemii.

Leczenie anemii

Wszystko zależy od przyczyny, z której zrodziła się anemia. Może ona być wywołana niedoborem żelaza, a wówczas można ją wyleczyć poprzez uzupełnienie tego pierwiastka poprzez suplementację i odpowiednią dietę.

Sferocytoza, która może być chorobą genetyczną, jest leczona poprzez przetaczanie krwinek czerwonych, a w ciężkich przypadkach nawet usuwa się śledzionę. Anemia sierpowata z kolei jest leczona poprzez transfuzję krwi, a wspomagana jest antybiotykami i lekami przeciwbólowymi.

Anemia, która jest wywołana przez niedobór żelaza wpływa na nasz układ odpornościowy, zwiększa podatność na wszelkie choroby i infekcje, dlatego też należy jak najszybciej się z nią uporać!

Przeczytaj też: http://www.centerfence.pl/zelatyna-w-dolegliwosc-ze-stawami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here