Gainery na masę

0
1547
Gainery na masę

Gainer to nic innego jak odżywka węglowodanowo-białkowa, której zadaniem jest zastąpienie posiłku w chwilach, gdy po prostu nie mamy czasu na jego przygotowanie. W jego składzie znajdziemy węglowodany, czyli materiał energetyczny, a także białko, czyli budulec. Nie możemy nie wspomnieć, że gainery poza przyczynianiem się do masy mięśniowej, pozytywnie oddziałują na nasz organizm. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Do kogo skierowane są gainery?

Co to jest gainer?

Odżywki na masę to produkty, które zarezerwowane są przede wszystkim dla osób, które mają do czynienia z aktywnością fizyczną, a ich celem jest zwiększenie masy mięśniowej oraz swoich zdolności wysiłkowych. Gainer jest swoistego rodzaju uzupełnieniem naszego codziennego odżywiania. Wywołuje ona także konkretne reakcje rozbudowy tkanek mięśniowych, do których dochodzi po niełatwych treningach.

Jak już wspomnieliśmy gainer to odżywka, która może zastąpić nam zwykły, zdrowy posiłek. Jego jedna porcja, czyli około 50 gramów równa się jednemu pełnowartościowemu posiłkowi. Jeśli odpowiednio będziemy korzystali z tego produktu, będziemy w stanie przybrać na wadze nawet kilka kilogramów w ciągu miesiąca.

Jak wybrać odpowiedni gainer?

Nie możemy zapomnieć, że dobór odpowiedniego gainera jest bardzo ważny. Na rynku możemy spotkać się z wieloma produktami, które po prostu nie wypłyną pozytywnie na nasz organizm. Na co warto zwrócić uwagę przeglądając oferty typu https://www.atleta.pl/category/gainery? W dobrych odżywkach białkowych spotkamy się z białkiem, które charakteryzuje się swoją jakością, czyli takim, w którym nie brakuje aminokwasów egzogennych. Co do nich zaliczamy?

  • Walina;
  • tryptofan;
  • treonina;
  • histydyna;
  • fenyloalanina;
  • metionina;
  • leucyna;
  • lizyna;

Wraz ze wzrostem wyżej wymienionych produktów na opakowaniu, będzie rosła jakość odżywki. Warto również wspomnieć, że białko powinno charakteryzować się sporą wartością biologiczną. To właśnie ona świadczy o tym, jak użyteczna będzie w naszym organizmie, a przecież to jest najważniejsze. Każdemu z nas chodzi o to, żeby z gainerów wyciągnąć jak najwięcej.

Dla kogo są gainery?

Gainer to rozwiązanie, które z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dzięki niemu bardzo prosto możemy zyskać beztłuszczową tkankę mięśniową w naprawdę krótkim czasie. W związku z tym jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą, aby ich masa ciała została zwiększona. Zatem do kogo skierowane są gainery? Głównie do osób szczupłych, które nie mogą przybrać na wadze. Jest to jednak także bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy borykają się z szybką przemianą materii. Jak widać, wachlarz osób, które mogą skorzystać z gainerów, jest bardzo duży, dlatego, jeśli tylko mamy taką potrzebę, możemy to być także my.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here