Ile powinien trwać trening na siłowni

0
1911
dziewczyna na siłowni

W dzisiejszych czasach coraz bardziej dbamy o swoje zdrowie i o to, jak wyglądamy. Dlatego też wielu z nas uprawia przeróżne sporty. Dzięki temu człowiek nie tylko w miły sposób spędza wolny czas, ale także może sprawić, że będzie czuł się lepiej i także poprawi swój wygląd fizyczny. Natomiast jeśli dobrze wyglądamy to także i lepiej się czujemy, otoczenie nas lepiej odbiera i generalnie jest nam w życiu lżej, chociażby dlatego, że nie musimy ciągle wszędzie ciągnąć ze sobą mnóstwa dodatkowych kilogramów tłuszczu.

Regularne ćwiczenia fizyczne to doskonałe zdrowie i samopoczucie. Ćwicząc regularnie, podkręcimy nasz metabolizm i nawet już po treningu będziemy spalać kalorie – co z pewnością przyczyni się do tego, że stracimy na wadze. Natomiast aktywność to zwykle także większy apetyt, gdyż nasze zapotrzebowanie kaloryczne także ulega zwiększeniu.

Zwykle najczęściej wybieranym sportem, aby wyglądać lepiej, jest kulturystyka. Szczególnie dla mężczyzn, którzy chcą wyglądać lepiej i mieć więcej siły. Jednak kobiety także często odwiedzają siłownię, gdyż tutaj mogą wykonać ćwiczenia, które sprawią, że będą wyglądały lepiej i spalą trochę kalorii.

Jednak sam trening na siłowni nie wystarczy, aby wyglądać doskonale, dlatego trzeba się skupić jeszcze na wielu innych czynnikach. Z pewnością ważna jest dieta. Bez niej nawet ćwicząc godzinami dziennie, możemy wciąż stać z wagą i sylwetką w miejscu. Mało tego, jeśli będziemy ostro ćwiczyć, to będziemy jeszcze bardziej głodni niż normalnie, bo zwiększy się nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, a przez to może dojść do tego, że nie tylko nie schudniemy, ale jeszcze przybierzemy na wadze. Dzieje się tak, ponieważ łatwo doprowadzić się nieuregulowaną dietą do napadów obżarstwa.

ile powinien trwać trening na siłowni

Natomiast jeśli zadbamy o jedzenie odpowiedniego pokarmu, o wyznaczonych porach i w danej ilości energetycznej to treningi na siłowni będą nam bardzo mocno zmieniać w pozytywny sposób. Dostarczając naszemu ciału odpowiedniego paliwa i białka do budowy mięśni, nasz trening będzie efektywny. Z czasem będziemy coraz lepiej wyglądać niezależnie od postawionych sobie celów. Kulturysta, który chce mieć więcej mięśni, będzie miał swoją dietę na masę, na której będzie skutecznie rósł. Natomiast kobieta pragnąca schudnąć będzie na diecie redukcyjnej i z miesiąca na miesiąc będzie zrzucała zbędne kilogramy.

Kolejnym ważnym aspektem jest sen. To on odpowiada za naszą regenerację, więc to jak przebiega, jest niezwykle istotne dla naszych wyników na siłowni. Koniecznie musimy zadbać o to by, kłaść się spać o korzystnej porze, gdzie sen ma najwyższą wydajność. Dobrą godziną zasypiania jest 22:00 czy 23:00, gdyż najlepiej później organizm się regeneruje.

Jeśli chodzimy bardzo późno spać dobrze to zmienić, gdyż idąc spać wcześniej, w porze, która jest bardziej wydajna dla regeneracji naszego ciała – zyskujemy więcej, nie wykorzystując większej ilości czasu. W skrócie: będziemy spali tyle samo co wcześniej, ale będziemy znacznie lepiej wyspani i zregenerowani, niż to miało miejsce wcześniej. Może nawet dojdzie do tego, że sen będzie tak wydajny, że będziemy mogli go znacznie skrócić i dzięki temu zaoszczędzimy więcej czasu w ciągu dnia. Natomiast jeśli śpimy zbyt mało godzin, to najwyższa pora to zmienić. Nie tylko podziękują nam za to wyniki na siłowni, ale także przez to nasza koncentracja wzrośnie i będziemy w ciągu dnia, czuli się lepiej!

trening na siłowni

Warto przyjrzeć się temu, jak wygląda sama sesja treningowa. Ile powinien trwać trening na siłowni? Trudno wskazać dokładną ilość czasu. Wszystko zależy od naszego stażu, typu treningu czy nawet predyspozycji danego dnia. Natomiast z pewnością nie warto przekraczać czasu 2 godzin i 30 minut podczas jednej sesji, gdyż ciągła długotrwała aktywność fizyczna przez taki okres może spowodować to, iż nasze ciało przestanie pobierać energię z węglowodanów i tłuszczy, a przerzuci się na białko… czyli organizm zacznie zjadać sam siebie (swoje mięśnie). Szczególnie jeśli biegamy, nie warto przekraczać 2 godzin treningu.

Natomiast dobry trening na siłowni nie może trwać 20 minut. Jest to po prostu nierealne. W skład dobrego treningu wchodzi rozgrzewka, która jest konieczna, gdyż dzięki niej przygotujemy nasze ciało na zmagania podczas treningu. Sama rozgrzewka dobrze, jeśli trwa minimum 10-15 minut. Myślenie, że można z niej zrezygnować to proszenie się o poważne kontuzje z powodu lenistwa. Natomiast zasadnicza część treningu może trwać różnie. Przeciętny trening to od 45 minut do 2 godzin i takie wartości są najbardziej popularne. Wiadomo jednak, że każda osoba jest inna i może inaczej trenować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here