Ćwiczenia bez siłowni

0
1761
ćwiczenia

Gdzie się nie obejrzeć, dosłownie na każdym kroku dobiegają nas głosy na temat naszego stylu życia, który nie zawsze okazuje się taki jak powinien. Internet, radio, telewizja (wszystkie środki masowego przekazu), próbują uświadomić społeczeństwo, że w dzisiejszych czasach źle się odżywiamy, mamy za mało ruchu, często nie przywiązujemy uwagi do kolejnego dodatkowego kilograma, bo przecież zawsze może być gorzej. No właśnie, zawsze może być gorzej, jednak lepiej też może być.

Prawda jest taka, że nie chce nam się dbać o siebie

Brzmi to może niezbyt dobrze, ale należy rzeczy nazywać po imieniu. Dla większości przypadków ruch i zdrowa dieta to pojęcia niestety nieistniejące. Staliśmy się społeczeństwem leniwym. Wykonujemy minimum czynności, nie chce nam się zrobić nic ponadto, do czego zwyczajnie jesteśmy zmuszeni. Po przyjściu z pracy najbardziej zaprzyjaźnieni jesteśmy (szczególnie zimą) z kanapą, telewizorem, krzesłem czy komputerem.

Dosłownie w każde miejsce docieramy samochodem (o parkingach przed sklepami, gdzie niektórzy najchętniej wjechaliby do środka, nie wspomnę), nie chodzimy pieszo, winda zamiast schodów… jesteśmy leniwi i nam się nie chce. Do tego niezdrowa dieta w postaci tłustych, smażonych potraw, dań z punktów szybkiej obsługi, picie kolorowych napoi z niezliczoną ilością cukru, jakieś słodycze, chipsy i doprowadzamy się do katastrofy.

Na szczęście, od czasu do czasu w co niektórych mózgach zapala się czerwona kontrolka. Po pewnych przemyśleniach (często dzieje się to pod wpływem niemożności wbicia się w kolejny ciuch) dochodzimy do wniosku, że niedobrze zaczyna się dziać. Pół biedy, jeśli nasza nadwaga nie przekracza pięciu kilogramów. Dramat zaczyna się powyżej tej liczby, a jeszcze dalej to już tragedia. Zaczynamy kombinować. Są oczywiście takie osoby, dla których za ciasne spodnie to nic takiego (wymieniają na większe i jadą dalej). Istnieje na szczęście druga grupa , która zaczyna walczyć…

ćwiczenia na ręce

W dzisiejszych czasach najczęściej sięgamy do internetu. Jak wiadomo, można w nim znaleźć wiele ciekawych porad i rozwiązań na mnóstwo tematów. Te które dotyczą pięknej sylwetki i prawidłowego odżywiania, na dzień dzisiejszy są chyba wiodące i dosłownie zalewają sieć. Wybieramy dla siebie dietę, zapisujemy się na siłownię i „voila”, w tym momencie praktycznie już jesteśmy zdrowsi i szczuplejsi.
Nic bardziej mylnego. Trzeba jeszcze zacząć stosować się do odpowiedniego programu żywieniowego, jak i wyruszyć na siłownię.

Zaczynamy z wielkim zapałem

Dobór odpowiednich produktów w sklepie, gotowanie na parze zamiast smażenia, całkowita rezygnacja ze słodyczy i fast foodów, przestrzeganie ilości i godzin jedzenia…angażujemy się bez reszty (w końcu chcemy schudnąć i odciążyć organizm). Wszystko działa, jednak siłownia zaczyna nam być nie po drodze. Powód – po pierwsze trzeba płacić, po drugie trzeba dojechać, bo nie ma w naszej miejscowości, po trzecie czas…

Nie podlega wątpliwości, że jesteśmy mądrymi ludźmi i w każdej sytuacji poradzimy sobie. Zaczynamy więc w domu ćwiczenia bez siłowni.
Ćwiczenia w domu są najlepszym rozwiązaniem z możliwych. Po pierwsze, nie musimy zapisywać się i odwoływać spotkania jeśli coś nam wypadnie (w domu ćwiczymy, kiedy mamy czas), po drugie nie musimy płacić, po trzecie nie musimy pokazywać publicznie naszych krągłości (nie każdy lubi i chce), po czwarte nie tracimy dodatkowej kasy na ubrania sportowe (często firmowe, bo wszyscy takie mają), po piąte (bardzo ważne dla wielu ludzi z nadwagą), nikt nie gapi się na nas i nie ocenia.

ćwiczenia bez siłowni

Można by tak jeszcze wymieniać i wymieniać bez końca plusy, jakie ma wykonywanie ćwiczeń na własną rękę. Oczywiście pełen zestaw znajdziemy w internecie. Każdy, kto ma trochę wyobraźni, bez problemu dopasuje do siebie najbardziej odpowiednie, a z czasem podniesie ich poziom. Nie ma się czego obawiać, wszystko jest dla ludzi i odrobina samodyscypliny naprawdę wystarczy. Nie trzeba ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego trenera, żeby osiągnąć rezultaty. Można zabrać się za siebie i bez najmniejszego problemu poradzić sobie w zaciszu domowym.

Wystarczy kawałek podłogi i spora ilość chęci, nic więcej, a na rezultaty nie będzie trzeba długo czekać. Należy jednak pamiętać, że trzeba się bardzo pilnować i mieć w sobie dużo samozaparcia, aby nie zrezygnować. Przychodzi bowiem moment zawahania się. Należy wówczas zrobić wszystko, żeby nie dać się pokonać. Trzeba walczyć o siebie samego. Można sobie wyobrazić kolejne lato na plaży w świetnym stroju kąpielowym, można sobie wyobrazić zabawę karnawałową w odjazdowej sukience, czy ślubnym garniturze, w który uda nam się w końcu wejść…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here