Czy można ćwiczyć codziennie?

0
2012

Zapewne wiele osób zastanawia się czy codziennie ćwiczenia są dobre czy nie. Oczywiście dla zdrowia są dobre, ale musimy uważać jak ćwiczymy. Nie można się przećwiczyć, bo bardzo szybko się zniechęcimy. Nasze mięśnie nie będą chciały z nami współpracować. Przetrenowanie to nic dobrego, a tym bardziej, jeśli przesadzamy i spowodujemy wystąpienie urazu albo kontuzji. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak odpocząć.

Problem w tym, że jeśli w ogóle mamy problemy z motywacją, a teraz możemy już na spokojnie sobie leżeć to nic dobrego z tego nie wyjdzie. Nie wrócimy do trenowania, bo nam się nie będzie chciało. Oznacza to, że jeśli trenujemy codziennie to trzeba program dobrać sobie w taki sposób żeby nic sobie nie zrobić. Jeśli się na tym znamy to nie pozostaje nam nic innego jak zaleźć osobę, która nam taki program treningowy ustali. Chcemy żeby nasze ciało było pięknie wyrzeźbione? Trenowanie raz w tygodniu nawet cały dzień nic nie daje. Tutaj potrzebna jest systematyczność, bo wtedy efekty pojawiają się o wiele szybciej.

Warto o tym pamiętać, jeśli decydujemy się na trenowanie. Łatwo nie będzie, bo każdy z nas ma kryzys nawet te osoby, które są najlepsze. Trzeba to jednak w jakiś sposób przezwyciężyć, a wtedy wrócimy do trenowania i będziemy czuć się o wiele lepiej. Osoby, które ćwiczą codziennie mają lepszy metabolizm i kondycję. To pozwala im o wiele łatwiej funkcjonować w codziennym życiu. O wiele łatwiej i szybciej wykonują wszystkie powierzone im zadania.

Codziennie ćwiczyć to samo?

Nie musimy codziennie wykonywać tych samych ćwiczeń. Trzeba zmienić ćwiczenia, bo wtedy nasze ciało będzie lepiej się rozwijało. Codziennie to samo oznacza, że szybko się do tego wysiłku przyzwyczaimy i nie będziemy szli naprzód, a przecież nie o to nam chodzi. My chcemy widzieć, że to, co robimy ma sens i dlatego zmieniamy program treningowy. Nie jest to przecież takie trudne, bo można znaleźć tysiące różnych ćwiczeń.

Im szybciej zaczniemy zauważać efekty tym bardziej to nas zmotywuje do dalszej pracy. To, dlatego trzeba szukać takich treningów i ćwiczeń, jakie są bardzo dobrze dopasowane do naszych potrzeb. Wtedy zaczniemy ćwiczyć i zaczniemy wiedzieć postropy. U jednych efekty są widoczne bardzo szybko, a inni muszą trochę poczekać. W żaden sposób nie można się zniechęcać, jeśli inni mają ładniejszą sylwetkę, a my dopiero nad tym pracujemy.
My też do tego wszystkiego dojdziemy. Może trochę na to poczekać, ale będziemy mieć satysfakcje, że sami wszystkiego dokonaliśmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJoga co daje?
Następny artykułDieta io

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here