Dieta io

0
2366

Osoby mające problemy z insulinoodpornością nie wiedzą same, co mogą jeść. To jest ogromny problem, dlatego trzeba się zastanowić nad tym, co zrobić żeby nie zagrażać swojemu zdrowiu. Przede wszystkim trzeba postawić na dietę o niskim indeksie glikemicznym. Jeśli mamy być zdrowi to trzeba będzie zacząć od mąki. Nie możemy używać maki pszennej tylko razową. Wtedy nasz organizm będzie o wiele bardziej zadowolony.

W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się, jakie ma jeść pieczywo. Białe pieczywo nie wchodzi w ogóle w grę. Pozostaje nam jedynie jedzenie chleba razowego. Nie mogą mieć dodatków jak karmel, syropy czy cukier. To musi być zwykły chleb, który nie będzie nam szkodził. Z diety trzeba będzie bardzo skutecznie eliminować cukier. Nie jest to łatwe, ale trzeba się postarać. Można cukier zastąpić słodzikiem. Do wyboru mamy różne odmiany słodzików.

Również możemy kupić takie, które nadają się do pieczenia ciast. Osoba, która ma io powinna pamiętać o tym, że trzeba się zawsze pilnować. To trudne zadanie, bo idąc do znajomych nie wiemy, jakich produktów do tego używali żeby przygotować jedzenie. Na jedne osoby działa to wszystko tak, że zjedzą kawałek białego pieczywa i mają problem z wysokim cukrem. Inna osoba może takie pieczywo jeść. Nie szkodzi nam mięso, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób je przygotować. Musimy zapomnieć o tłuszczu i schabowych albo kotletach mielonych.

Co jeszcze?

Owoce z jednej strony są bardzo zdrowe, ale pamiętajmy, że zawierają cukier. Jeśli zaczniemy jeść bardzo dużo owoców to niestety, ale zaczną się problemy z poziomie cukru. Trzeba wszystko sobie dobrze przeliczyć, a wtedy nie będziemy stwarzać dla orgiazmu zagrożenia. Jeśli chodzi o jedzenie orzechów to można wszystkie jeść, ale za każdym razem musimy uważać. Orzechy zawierają bardzo dużo węglowodanów.

Im więcej ich jemy tym gorzej będzie dla nas. Trzeba będzie włączyć orzechy czy owoce do swojej diety. Wszystko robimy na spokojnie, a wtedy na pewno będziemy bezpieczni. W stu procentach można polecić wszystkie warzywa. Nie mają węglowodanów i można je jeść bez ograniczeń. Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie, że na warzywa się zdecydujemy. Można je przygotowywać pod różnymi postaciami tak żeby nam się nie znudziły.

Do wyboru mamy wiele produktów, które możemy jeść, ale też jest mnóstwo, które trzeba ograniczyć. Zanim cokolwiek jemy sprawdzajmy zawartość węglowodanów, a wtedy będziemy o wiele bardziej bezpieczni. Nie będzie łatwo przejść na taką dietę, ale nie mamy innego wyjścia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here