Kurs instruktora siłowni

0
1532
instruktor siłowni

Jedną trzecią dnia zwykle spędzamy w pracy. Doskonale jest, jeśli ten czas spędzamy na tym, co lubimy. Oczywiście takiego szczęścia nie mają wszyscy, ale można sięgnąć po dodatkowe możliwości. Fortuna sprzyja tym którzy się starają. Doskonałym pomysłem na sprawienie, aby nasza praca była czymś, co lubimy, to robienie tego, co jest naszą pasją, hobby czy zainteresowaniem. Mamy tutaj szerokie pole do popisu. Oczywiście każda osoba będzie miała inne zainteresowania i jej droga do zarabiana z tego, co lubi robić, będzie inna.

Henry Ford mawiał, iż: „Ten, który mówi, że potrafi i ten, który mówi, że nie potrafi – zazwyczaj oboje mają rację”. Idąc tym tropem, możemy dojść do tego, że jeśli komuś będzie naprawdę zależało to znajdzie drogę do tego, aby zacząć zarabiać ze swojej pasji. Jest to tylko kwestia samozaparcia. Nie wszyscy będą mogli nagle rzucić etat i zając się tym, co ich interesuje. Do całego procesu trzeba się odpowiednio przygotować. Odpowiedni plan to połowa sukcesu.

Można też powiedzieć, że dobra, chcę zarabiać na tym, co lubię robić, ale nie mam do tego żadnych kwalifikacji czy certyfikatów i nikt mnie nie zatrudni. Dla wielu może to być problem nie do przeskoczenia a dla innych wskazówka co do tego, co potrzeba do realizacji wyznaczonych sobie celów. Przecież jeśli jesteśmy odpowiednio mocno zdeterminowani, to nawet w starszym wieku wrócimy do szkoły na kilka lat po to, by uzyskać odpowiednie nam kwalifikacje. Wszystko wymaga pracy i tak też jest z przekwalifikowaniem się.

Ważne jest także uwierzenie w siebie i w swoje możliwości. Jeśli nie uwierzymy sami w siebie i w to, że możemy zarabiać z tego, co lubimy robić, to nikt inny za nas tego nie zrobi. Jest to pierwszy krok na drodze do sukcesu, który trzeba koniecznie postawić. Odpowiednie nastawienie jest bardzo ważne, gdyż to one będzie nas motywować podczas gorszych dni czy gdy dopadną nas pasma porażek.

kurs instruktora siłowni

Jak wyrobić w sobie taki mentalny mięsień?

Można go ćwiczyć podobnie jak na siłowni. Regularny trening sprawi, że będziemy wierzyć w swoje możliwości. Z punktu widzenia psychologii doskonałym narzędziem do tego typu nietypowej pracy są afirmacje. Czyli zapisujemy sobie pozytywne wyrażenia na nasz temat, którymi zastąpimy te nasze przekonania, które nie są nam użyteczne. Czyli np. wyrzucamy z naszej głowy: „nie dam rady zarabiać, tańcząc” na „mogę zarabiać ogromne sumy za pomocą tańca”. Jeśli będziemy sobie codziennie, regularnie czytali te afirmacje, które sobie napiszemy, to szybko zaczną one działać, zmieniając nasze przekonania na takie, które będą nam pomagać.

Jednym z przykładów zarabiania z pasji jest praca jako instruktor siłowni. Z pewnością jest to idealny etat dla każdego sportowca, który spędza często czas na ćwiczeniach w tym miejscu. Jednak najlepiej na tym stanowisku odnajdą się osoby, które są związane od wielu lat z kulturystyką.

Dla kulturysty taka praca daje wiele możliwości. Oczywiście nie można bez odpowiednich kwalifikacji wykonywać takiego zawodu, więc przyda się tutaj kurs instruktora siłowni, dzięki któremu będziemy mogli spokojnie pracować. Z pewnością takie kwalifikacje będą nam potrzebne podczas zanoszenia naszego CV do różnych pracodawców.

Kolejną zaletą takiej pracy będąc kulturystą, jest to, iż możliwe, że w przerwach, gdy nie będzie kulturystów, będziemy mogli sobie poćwiczyć czy chociaż się porozciągać, aby nasze mięśnie szybciej się zregenerowały. Wiadomo też, że najlepiej zarabiają na danym stanowisku te osoby, które mają najwięcej wiedzy i doświadczenia. Nie zawsze pracując na nudnych stanowiskach mamy energię na to, aby po pracy poszerzać swoją wiedzę i dzięki temu lepiej zarabiać.

siłacz ze sztangą

Natomiast jeśli jest się kulturystą pasjonatem, którego praca to siłownia to właściwie rozwój następuje automatycznie. Takka osoba interesuje się nowymi metodami treningowymi, sprzętem czy dietami i dlatego z przyjemnością będzie ona poszerzała swoje kwalifikacje, co przełoży się na lepsze zarobki. Istne perpetuum mobile!

Pracując w siłowni, kulturysta będzie się czuł nie jak w pracy, ale jak podczas treningu – będzie rozluźniony i pełen entuzjazmu. Dzięki temu, iż w pracy będzie mógł poszerzać swoją wiedzę, to także jego wyniki sportowe ulegną poprawie. Dziwne zjawisko spowoduje, że nasza praca, z której żyjemy, będzie pozytywnie wpływała na nasz rozwój w naszej pasji.

Instruktor siłowni to także praca dla ludzi, którzy potrafią zmotywować innych. Wielkie zadowolenie można czerpać z tego, iż widzimy, że dzięki naszej motywacji ktoś regularnie ćwiczy. Instruktor to osoba, która sprawi, że wiele osób uniknie kontuzji przez to, iż ktoś ich nauczy jak wykonywać poprawnie ćwiczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here