Ferie zimowe spędzone pod znakiem gier planszowych

0
1913
Ferie zimowe spędzone pod znakiem gier planszowych

Na ferie zimowe dzieci i młodzież szkolna czeka z podobnym utęsknieniem jak na wakacje. W końcu to dwa tygodnie wolnego od szkoły, rannego wstawania z budzikiem, zadań i sprawdzianów. To również idealny czas na zimowe wyjazdy i aktywności na świeżym powietrzu. Zimowe kolonie, obozy narciarskie, rodzinne wypady w góry, czy białe szaleństwo z przyjaciółmi. Co jednak w przypadku, gdy nigdzie nie wyjeżdżamy lub pogoda na zewnątrz nie zachęca do wychodzenia, a zima i śnieg nie dopisują? Ferie zimowe spędzone w domu z rodziną, czy przyjaciółmi nie muszą być wcale nudne ani uważane za stracony czas. Trzeba je tylko dobrze rozegrać.

Ferie zimowe – rodzinne gierki

W świecie nowoczesnych technologii często zapominamy, że można inaczej spędzać czas z rodziną w domu, niż tylko przed komputerem i telewizorem. Gdy wyjazd, bądź wyjście z domu nie wchodzi w grę  dobrym pomysłem jest zaplanowanie wieczoru z rodzinnymi grami planszowymi. Wspólne granie pobudza wyobraźnie i kreatywność, uczy zdrowej rywalizacji, radzenia sobie z przegraną oraz zapewnia wszystkim rozrywkę i ciekawie spędzony wspólny czas w zimowe wieczory. Na rynku można znaleźć szeroki wybór familijnych planszówek, które zagwarantują dobrą zabawę zarówno młodszym jak i starszym graczom. Gry te nie są zbyt skomplikowane i są dopasowane tak, aby przynosiły przyjemność wszystkim grającym, w każdym wieku. Takie gry jak Kalambury, Grzybobranie, czy Skojarzenia rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, wyobraźnie przestrzenną, uczą pracy w zespole, a co za tym idzie budują również rodzinne więzi. To idealne rozwiązanie na spędzenie wolnego czasu z dziećmi w domu.

Ferie zimowe – towarzyskie 5 sekund z przyjaciółmi

Gry planszowe i karciane to również idealny pomysł na różnego rodzaju imprezy i spotkania z przyjaciółmi podczas zimowych ferii. Ciepło kominka, pyszne przekąski i napoje oraz dobre planszówki i gry towarzyskie to przepis na udany i pełen śmiechów wieczór z przyjaciółmi. Gry takie jak 5 sekund zapewnią wszystkim długie godziny świetnej zabawy. Można zmierzyć się z czasem i sprawdzić swoje umiejętności szybkiego myślenia pod presją. To gra towarzyska w której szybko myślisz i szybko mówisz. Kolejną grą, która z pewnością może stać się atrakcją niejednej imprezy i spotkania jest Ego. Zabawne i niebanalne pytania oraz interesujące odpowiedzi grających pomogą jeszcze lepiej poznać naszych przyjaciół oraz nawiązać nowe ciekawe znajomości. Interesującym wyborem mogą okazać się również gry karciane, mała przyjacielska partyjka wojny, makao, czy brydża to dobry pomysł na wieczór dla fanów karcianek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]