Jak schudnąć w domu?

0
2387
Jak schudnąć w domu?

Czy da się schudnąć w domu? Nie chodząc na siłownię, nie korzystając z trenerów personalnych, posiadając tylko podstawowy sprzęt w zaciszu czterech ścian? Oczywiście, że tak! Jednak należy mieć w sobie dużo samozaparcia oraz chęci kontrolowania swoich wyników. Poniżej zastanowimy się nad plusami i minusami takiego rozwiązania – dowiesz się też, czy jest to dla ciebie odpowiedni sposób, by schudnąć.

Jak schudnąć w domu – plusy i minusy

To, że da się schudnąć bez wielogodzinnych treningów na siłowni, jest kwestią niepodważalną. Jednak nie każda osoba osiągnie cel – między innymi dlatego, że ciężko jest nam w sobie wyrobić niezachwianą wytrwałość i systematyczność. Na siłowni mamy ten komfort, że możemy ćwiczyć na zajęciach zorganizowanych i być poniekąd „pilnowani” i motywowani przez trenera. W klubach fitness takich jak https://sklep.cityfit.pl/ możemy wybierać spośród dziesiątek tego typu zajęć. Jednak jeżeli jesteśmy mistrzami samodyscypliny to zawsze możemy ćwiczyć w domu – dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, które np. będziemy mogli wydać na lepsze jakościowo jedzenie. Oprócz tego mamy więcej czasu dla siebie, bo nie tracimy czasu na dojazdy. Takie rozwiązanie doceniają młode mamy – mają czas na ćwiczenia i jednocześnie mogą zerkać okiem na maluszka. Ze starszymi dziećmi można nawet wykonywać niektóre ćwiczenia, bowiem potraktują je jako świetną zabawę z mamą.

Jak schudnąć w domu – kilka zasad

Po pierwsze musisz mieć plan i bezwzględnie się go trzymać – trening trzy razy w tygodniu bez żadnych wymówek! Jeżeli odpowiednio wcześniej zaplanujesz sobie dzień, to znalezienie choćby godziny wcale nie będzie dla ciebie trudne. Trening to właśnie dobry sposób, aby nauczyć się gospodarować swoim czasem  i wyrobić systematyczność. Rozpisz sobie dni treningowe oraz dzień, w którym będziesz się mierzyć i ważyć. Ważenie jednak nie jest wiarygodne w niektórych przypadkach – jeżeli więc dziwisz się, że przytyłeś, chociaż w obwodach masz mniej, to się ciesz – mięśnie też swoje ważą. Zmierz obwód przedramienia, brzucha, uda, pośladków czy klatki piersiowej i notuj w programie, bądź na kartce. Na początku różnice może będą małe, ale na koniec satysfakcja gwarantowana.

Trenuj z głową

Ułóż sobie plan treningowy – zawrzyj w nim ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy, a także aeroby. Jeżeli nie masz pojęcia o układaniu treningu, korzystaj z filmików dostępnych w Internecie. Wielu trenerów wrzuca do sieci swoje zestawy treningowe, więc spokojnie możesz z nich korzystać. Nie martw się, jeżeli na początku nie dasz rady ćwiczyć tak szybko jak oni – lepiej jest postawić na technikę i poprawność wykonywanych ćwiczeń. Pamiętaj, że w domu musisz sam zadbać o prawidłową postawę, bowiem nikt cię nie skoryguje.

Dołącz odpowiednią dietę i pij dużo wody. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i układaj smaczne i kolorowe posiłki.  Dobrze zbilansowane żywienie to podstawa sukcesu. Możesz katować się ćwiczeniami, ale nie zauważysz znaczącej poprawy, jeżeli za tym nie będzie szła dieta oraz eliminowanie niezdrowych rzeczy, takich jak fastfoody, gazowane i słodzone napoje oraz słodycze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here