Gdzie na rolki – oto jest pytanie!

0
2047
Gdzie na rolki – oto jest pytanie!

Oto pytanie, które dumny właściciel rolek (i nie mniej dumny wirtuoz jazdy) musi zadawać sobie bardzo często. Sama jazda to oczywiście sposób na przyjemny relaks, który nie tylko rozrusza ciało, ale też utrzyma w dobrym nastroju – ale żeby ten relaks był jak najlepszy, trzeba znaleźć dla takiej przejażdżki odpowiednie miejsce. A być może także odpowiednich towarzyszy?

Rolki zawsze kupujemy z myślą o tym, że pomogą nam zorganizować wolny czas – dlatego na początek warto się zastanowić, co mieści się w definicji dobrego odpoczynku. Odpowiedzi mogą być różne, tak różne jak osoby jeżdżące na rolkach – dlatego też różne modele rolek czekają na nas w sklepach.

Gdzie na rolki – kiedy zacząć się nad tym zastanawiać?

Wbrew pozorom, takie pytanie trzeba postawić sobie już bardzo wcześnie – znacznie wcześniej, niż w momencie wychodzenia z domu z parą rolek w plecaku lub już na nogach. Bo od odpowiedzi na to pytanie będzie zależało właśnie to, jaki to typ rolek będzie się przy sobie miało.

Jeśli więc jest się osobą, która zdecydowała się na naukę jazdy po to, żeby takim przejażdżkami zastąpić jogging (bo za bardzo obciążał kolana) albo dodać trochę nowych emocji do spacerowania po parku – wypada rozglądać się za rolkami damskimi typu fitness, które zostały stworzone właśnie po to, by towarzyszyć w czasie takich niezobowiązujących przejażdżek. Jeśli znajomi, z którymi chciałoby się dzielić nową (wspólną) pasję także właśnie ten rodzaj jazdy lubią najbardziej, to już kolejny argument. Mając rolki typu fitness, wypada już tylko ustalić, które miejskie tereny zielone, to znaczy skwery i parki, jawią się jako idealne miejsce na relaksujące przejażdżki. I które z nich mogą być miejscami spotkań z także jeżdżącymi na rolkach przyjaciółmi.

Ale być może postrzega się parę rolek jako zaproszenie do przygody z jazdą wyczynową – wtedy rozważając miejsca do jazdy, trzeba myśleć przede wszystkim o skateparkach, jakie znajdują się w okolicy. A ewentualnie o takiej przestrzeni, która sprzyja wypróbowywaniu nowych trików i podejmowania nowych wyzwań. W tej bardziej szalonej jeździe często nie jest się osamotnionym – dlatego o miejscu treningu może przesądzić konsultacja ze znajomymi o podobnych upodobaniach.

Ta bardziej szalona jazda nie musi zresztą wcale polegać na korzystaniu z torów przeszkód – jest wiele gier zespołowych, rozgrywanych właśnie dzięki jeździe na rolkach. Dlatego, zadając pytanie gdzie na rolki, można również znaleźć odpowiedź w postaci lokalizacji najbliższego boiska sportowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here