Ćwiczenia na biceps siłownia

0
1727
ćwiczy biceps

Jeśli kiedykolwiek zapytamy kogoś, kto regularnie uczęszcza na siłownie o to, jaka jest jego ulubiona partia mięśniowa, to z pewnością odpowie, że klata i biceps. Utarło się w przekonaniu wielu ludzi, że podstawą każdego ćwiczącego mężczyzny to właśnie te partie powinny być największe. Często niestety zapominamy o tym, że żeby nasze ciało wyglądało naprawdę dobrze i symetrycznie, musimy systematycznie trenować wszystkie partie mięśniowe. Zdarza się, że użytkownicy klubów fitness trenując sporty siłowe, często omijają podstawowe, bardzo ważne w rozwoju sylwetki ćwiczenia, tylko dlatego, że nie lubią ich wykonywać.

Często słyszy się, że ktoś regularnie omija dzień nóg, lub co gorsza, od początku swojej kariery nigdy ich nie trenował. Niestety, takie zachowanie skutecznie może zamknąć nam drogę do rozwijania naszych górnych partii mięśniowych, ponieważ nasz organizm może zablokować rozwijanie dysproporcji w naszym ciele. Oznacza to bowiem tyle, że bez dużego dołu, nie zbudujemy dużej góry. Nie wkładając odpowiedniej ilości zaangażowania w trening dolnych partii mięśniowych hamujemy również tak korzystny wyrzut testosteronu, który się z nim wiąże.

Niestety, ale nie powinniśmy omijać żadnej partii mięśniowej również z powodów czysto estetycznych. Ile razy zdarzyło się nam widzieć na plaży wielkiego gościa, który utrzymywał się na dwóch chudych patyczkach zamiast nóg? Z pewnością nie wygląda to za dobrze, czasami nawet przyprawia o śmiech. Jeśli zatem będziemy korzystać z siłowni tylko w celu rozbudowy swojej góry, zaburzymy w sobie wyrobienie konkretnych podstaw. Zatem powinniśmy zacząć korzystać z możliwości jakie dają nam ćwiczenia złożone.

Jeśli jesteśmy osobami początkującymi powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, żeby w naszych ćwiczenia izolowane, lub te wykonywane na maszynach zajmowały drugie miejsce. Najważniejsze są zatem ćwiczenia angażujące wiele partii mięśniowych.

ćwiczenia na biceps siłownia

Ćwiczenia na biceps siłownia gwarantują najszybszy wzrost naszych ramion poprzez właśnie nie ćwiczenia izolowane, ale złożone. Może mało kto z nas wie, ale na przykład takie wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia doda nam dużo więcej objętości w bicepsie, niż wykonywanie wznosów hantli w podporze o kolano. Dodatkowo powinniśmy skorzystać z możliwości, jakie daje nam podciąganie podchwytem na drążku. Spróbujmy wprowadzić to ćwiczenie do naszego planu treningowego, a zobaczymy różnicę już po pierwszych tygodniach pracy.

Niestety, ale początkujący często chcąc posiadać wielkie ręce katują je ćwiczeniami izolowanymi. Wprowadzamy do swojego planu nawet po cztery ćwiczenia na tą partię z milionem powtórzeń, a wystarczyłoby wykonać właśnie proste wiosłowanie w treningu pleców i to załatwiłoby sprawę naszych łap. W treningu siłowym najważniejsze jest to, żeby zaskakiwać nasze mięśnie różnym bodźcem. Jeśli zatem od miesięcy wykonujemy jedno i to samo ćwiczenie, bez konkretnych rezultatów to powinniśmy je albo wymienić na inne, albo zaatakować je innym ciężarem, nawet mniejszym z większą ilością powtórzeń.

Pamiętajmy również o tym, że nasz mięśnie potrzebują stale zwiększonego ciężaru. Zatem nie powinniśmy od kilku miesięcy machać ciągle tymi samymi talerzami. Dodawajmy co tydzień do swojej sztangi po kilogramie w ćwiczeniach na małe partie mięśniowe i po dwóch kilogramach w ćwiczeniach na duże partie. Pozwoli to nam nie dość, że zaskoczyć mięsień to jeszcze przyzwyczaimy go do podwajania siły. Nie zapominajmy również o tak ważnym elemencie jakim jest dieta. Tutaj musimy zadbać o to, żeby dostarczyć do swojego organizmu odpowiedniej ilości paliwa.

ćwiczenia na biceps

Jeśli zatem chcemy nabierać masy mięśniowej, nie możemy dopuścić do tego, aby być na deficycie kalorycznym. Tutaj również musimy sobie wyrobić odpowiednie nawyki żywieniowe. Musimy stale kontrolować swoją wagę, róbmy pomiary raz w tygodniu. Jeśli nasza waga stale wzrasta, mówimy tutaj o niewielkich wartościach, to nasza dieta jest dobrze dobrana. Jeśli jednak okaże się, że od dwóch tygodni nie przybraliśmy nawet paru gram, oznacza to, że powinniśmy zwiększyć naszą kaloryczność o bezpieczną ilość.

Nawet takie sto kalorii pozwoli nam znakomicie ruszyć z miejsca, jednocześnie będziemy mieć pewność, że szybko nie wykorzystamy naszego potencjału jak w momencie w którym od razu weszlibyśmy na jakieś olbrzymie ilości kalorii. Pamiętajmy, że dochodzenie do wymarzonej sylwetki do żmudny proces i nie powinniśmy go w żaden sposób przyśpieszać. Tylko konsekwentna i zdyscyplinowana praca pozwoli nam osiągnąć oczekiwane efekty na lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here