Co daje picie herbaty czystka?

0
1913
Co daje picie herbaty czystka?

Czystek to jedno z bardziej znanych ziół, które stosujemy w naszych domowych apteczkach. Herbata na jego bazie znalazła swoje zastosowanie w medycynie naturalnej. Pomaga walczyć z wszelakiego rodzaju dolegliwościami. W jakim przypadku się sprawdza?

Internet jest pełen informacji na temat czystek tego niezwykle popularnego zioła. Stosuje się go na różnego rodzaju choroby, a jego bogata zawartość składników odżywczych sprawia, że znajduje on coraz szersze zastosowanie w medycynie naturalnej. Czy picie tego zioła pomaga?

Czystek – siwy, purpurowy, szałwiolistny

Istnieje wiele rodzajów czystka. Występują dziko w południowej Europie, basenie Morza Śródziemnego i Wyspach Kanaryjskich. Rosną na suchych, skalistych zboczach. W Polsce występuje tylko jako roślina uprawna.

Jakie można znaleźć rodzaje czystka?

  • Czystek siwy;
  • Czystek ladanowy;
  • Czystek szałwiolistny;
  • Czystek purpurowy.

Czystek – na co pomaga?

Wielu zaskoczy fakt, że czystek ma tyle przeciwutleniaczy co czerwone wino, które neutralizują wolne rodniki, wzmacniają organizm, poprawiają odporność czy działają antyalergicznie.

Istnieje bardzo powszechna opinia, że picie herbaty z czystek wspomaga proces odchudzania. Niestety, to zioło nie sprawi, że w magiczny sposób znikną niechciane kilogramy. Jednakże przyspiesza on w jakimś stopniu przemianę materii i zmniejsza obrzęki, ale nie jest lekiem na nadwagę.

Dla wielu zaskakujący może być fakt, że czystek ma właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Udowodnione to zostało przez Tureckich naukowców z Uniwersytetu Gazi. Wyodrębnili substancje odpowiedzialne za efekt przeciwbólowy oraz przeciwzapalne.

Czystek – na co uważać?

Czystek ma wiele właściwości pro leczniczych. Jednakże należy pamiętać, że nie może być on stosowany jako lek, a jedynie suplement diety. Zatem nie rezygnujemy z terapii zaleconej przez lekarza na rzecz tego zioła, ponieważ może to mieć bardzo zgubne skutki dla organizmu.

Co więcej, jeżeli przyjmujemy na stałe jakieś leki, stosowanie czystek, należy skonsultować z lekarzem. Mieszanie niektórych substancji z ziołami może mieć zgubne skutki dla zdrowia. Mogą bowiem osłabić lub wzmocnić dawkę przyjmowanego lekarstwa.

Czystek, tak jak inne zioła kupuj w sklepach zielarskich lub aptekach. Stawiaj na sprawdzone źródła, takie jak sklep Od Natury, który specjalizuje się w sprzedaży takich substancji. Znajdziesz tu czystek w postaci liści, proszku, tabletek czy nawet soku.

Sprawdź ofertę, aby dowiedzieć się czegoś więcej na stronie: od-natury.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here