Jak zorganizować udaną wycieczkę do Pragi?

0
1178
Jak zorganizować udaną wycieczkę do Pragi?

Praga, to jedna z tych europejskich stolic, którą powinien odwiedzić każdy chociaż raz w życiu. Słynie przede wszystkim z wyjątkowego klimatu, a także licznych zabytków pamiętających jeszcze czasy średniowiecza. Spacer wąskimi ulicami starego miasta, wycieczka na Hradczany czy zachód słońca podziwiany z Mostu Karola, to tylko niektóre atrakcje będące na wyciągnięcie ręki. W Pradze można doskonale bawić się zarówno przez weekend jak i przez tydzień – atrakcji na pewno nie zabraknie. Warto jednak w odpowiedni sposób zaplanować wypoczynek, tak by na wszystko wystarczyło czasu.

Jak dojechać do Pragi?

Kwestia organizacji transportu jest niezmiernie istotna. Do Pragi można dojechać na kilka sposobów. Wiele osób wybiera własny samochód. Korzystając z tej opcji trzeba jednak pamiętać o tym, że dojazd do ścisłego centrum miasta własnym samochodem może być niemożliwy. W centrum Pragi brakuje parkingów, a te które są, są bardzo drogie. Wybierając nocleg w centrum, lepiej zrezygnować z samochodu, bo wiele hoteli oraz hosteli nie posiada swoich parkingów. Biorąc to pod uwagę, lepszym rozwiązaniem wydaje się korzystanie z transportu zbiorowego. Obecnie do Pragi jeździ sporo pociągów oraz autokarów z różnych polskich miast. Ceny przejazdów są bardzo zróżnicowane i zależą między innymi od tego jak wcześnie kupi się bilet oraz czy podróż odbywa się w tygodniu czy też w weekend. Od czasu do czasu można spotkać się z atrakcyjnymi promocjami – wówczas przejazd w obie strony może zamknąć się w granicach kilkudziesięciu złotych od osoby.

Nocleg w atrakcyjnym miejscu

Jeżeli chodzi o ceny noclegów w Pradze, to są one zbliżone do oferty z jaką można spotkać się na terenie naszego kraju. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nocleg w Pradze, to wydatek od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za noc. Wszystko zależy zarówno od standardu obiektu jak i od jego położenia. Nie ma co ukrywać, że najtańszą opcją będą pokoje wieloosobowe w hostelach położonych na obrzeżach miasta. Najdrożej wyjdzie nocleg w luksusowym hotelu w centrum miasta. Która z opcji będzie lepsza? To już zależy od indywidualnych upodobań. Niektórym zależy na atrakcyjnej cenie, z kolei dla innych ważny jest odpowiedni standard.

Gdzie dobrze zjeść?

Wycieczka do Pragi może być jeszcze bardziej udana, pod warunkiem, że oprócz atrakcji turystycznych wybierze się też odpowiednie restauracje. W obrębie starego miasta bez trudu można trafić na lokal serwujący tradycyjne czeskie jedzenie. Dobrze zjeść można zarówno w renomowanej restauracji jak i w popularnym barze mlecznym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Stolicę Czech szczególnie warto odwiedzić w miesiącach zimowych, gdy odbywa się tam jarmark świąteczny. Wyjątkowa atmosfera, smaczne produkty i ciekawe pamiątki – takie połączenie sprawia, że każdego roku praski jarmark jest chętnie odwiedzany przez rzesze turystów z różnych zakątków Europy. Wycieczka do Pragi to dobre rozwiązanie dla każdego. Jest tam sporo atrakcji dla turystów w każdym wieku, ani mali ani duzi z pewnością nie będą się nudzić.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here