Jak zrobić dodatkowe gniazdko w domu?

0
656

Bardzo często zdarza się, że użytkując dane pomieszczenie, brakuje nam w nim jednego gniazdka elektrycznego. Jego montaż wiąże się z wizytą fachowca, ale jeśli mamy odrobinę doświadczenia i chęci, możemy prace te wykonać we własnym zakresie. Jak to zrobić, by nie narazić się na niebezpieczeństwo?

Jakie akcesoria należy kupić, odwiedzając sklep elektryczny?

Jeśli chcemy kupić dobrej jakości akcesoria, zamiast do marketu budowlanego wybierzmy się na wizytę do hurtowni elektrycznej. Tani sklep elektryczny znaleźć można też pod adresem https://sklep.elektrospark.pl/. Jeśli naszym celem jest stworzenie jednego gniazdka, warto zapatrzeć się w kabel trzyżyłowy, gniazdko elektryczne, puszkę i peszel wykonany z tworzywa sztucznego.

Pamiętajmy, że po wykonaniu prac przyda nam się też zaprawa gipsowa, którą zamaskujemy wykonany wcześniej otwór oraz farba do pomalowania ścian. Prac jest całkiem sporo, ale przy odrobinie dobrych chęci poradzimy sobie z nimi w krótkim czasie.

Jak przeprowadzić pracę instalacyjne?

W pierwszej kolejności wykonujemy za pomocą otwornicy dziurę, do której należy włożyć wcześniej zakupioną puszkę. Następnie musimy wykonać otwór, którym poprowadzony zostanie kabel. Nie musi on być specjalnie głęboki, ale powinien gwarantować około 1 cm zapasu na warstwę tynku lub gipsu. Zbyt płytkie poprowadzenie kabla może w późniejszym czasie powodować jego odznaczanie się na pomalowanej ścianie.

Nasze gniazdko do prawidłowego działania potrzebuje zasilania. W tym celu powinniśmy połączyć się z najbliżej położonym punktem poboru prądu, dbając o to, by ilość gniazdek na jednym obwodzie pozwalała zmieścić się w granicach normy obciążeniowej. Po podłączeniu zasilania pozostaje sprawdzenie działania instalacji i staranny zalepieni otworów w ścianach. Do tego celu można wykorzystać gips budowlany, który charakteryzuje się szybkim schnięciem. Jest miękki, dlatego nie ma większych problemów z jego obróbką. Ostatnim etapem będzie staranne odmalowanie całej ściany w celu uzyskania jednolitej powierzchni.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here