Czy warto kupować kawę z palarni kawy?

0
468
Czy warto kupować kawę z palarni kawy

Kawa to jeden z najstarszych naparów znanych ludzkości. Do świata zachodniego dotarł dość późno, jednak podbił szybko serca Europejczyków, a wraz z ich ekspansją na cały świat w pewnym momencie historii, kawa podążyła również z nimi. Obecnie naprawdę ciężko jest znaleźć osobę, która kawy by nie pia przynajmniej okazyjnie, ale coraz większa liczba osób stara się bardziej zgłębić tajniki, czy znaleźć kawę idealną dla siebie.

Palarnie kawy

Kawę możemy pozyskiwać z różnych źródeł. Zazwyczaj kupujemy ją w sklepie. Faktem jest, że obecnie wybór oraz jakość kawy jest dużo lepsza niż na przykład kilkanaście lat temu, dla osób aspirujących do miana smakosza lub znawcy, jest to za mało. Przede wszystkim osoby takie nie czują, że kupując dany produkt, są w stanie faktycznie ocenić, czy pochodzi on z danego zakątka świata. Dodatkowo kawy takie są do siebie bardzo podobne. Tutaj z pomocą przychodzi palarnia kawy.

Co nam daje palarnia kawy?

Palarnia kawy nie jest w Polsce jakąś specjalną nowinką, ale pierwsze palarnie kawy zaczęły powstawać w naszym kraju stosunkowo niedawno. Co daje osobie chcącej zgłębić tajniki kawy, możliwość robienia tam zakupów. Wystarczy spojrzeć na stronę https://coffeeandsons.pl/, która jest stroną rodzinnej palarni, aby zobaczyć, że można dzięki nim oczywiście kupić świetną kawę, ale też przede wszystkim eksperymentować.

Palenie kawy

Na smak kawy największy wpływ mają dwa czynniki. Pierwszym są same ziarna kawy, czyli istotny tutaj jest rodzaj kawy (Arabica, Robusta, mieszanki), miejsce uprawy i jakość ziaren. Drugi czynnik to palnie kawy. Dzięki palarni kawy możemy na przykład poznać własnymi kubkami smakowymi, jak różne palenie kawy wpływa na smak kawy z tych samych ziaren. Dla przykładu krótkie palenie kawy pozwala na uzyskanie kawy o mocno kwaskowatym smaku, barwie ciemnej herbaty i bardzo dużej zawartości kofeiny. Długie palenie kawy da z tych samych ziaren kawę czarną, gorzką i o niewielkiej zawartości kofeiny, z całkowitym jej brakiem przy bardzo długim paleniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here