Zdrowa dieta podstawą zdrowej sylwetki

0
1354
Zdrowa dieta podstawą zdrowej sylwetki

Wszyscy chcemy być zdrowi, wyglądać świetnie i równie dobrze czuć się ze swoimi ciałami. Jednak stres, praca, tempo z jakim ucieka nasze życie, nierzadko utrudnia nam osiągnięcie naszych celów. Niejednokrotnie porzucamy siłownię z powodu braku czasu, lub niedoboru w zasobach energii niezbędnej do wykonywania niejednokrotnie bardzo wymagających ćwiczeń. Wielu polaków nie jest niestety świadoma, że stan ciągłego „wypompowania” spowodowany jest niewłaściwą dietą.
Śniadanie zjedzone na stacji benzynowej, szybka przekąska w trakcie pracy w postaci, tylko pozornie, niewinnego batonika czekoladowego, potem kanapka z szynką i odrobinę zieleniny (chociaż odrobina zdrowia w ciągu dnia) – wszystko to zjedzone w pośpiechu, popite gazowanymi i sowicie osłodzonymi napojami w puszkach lub plastikowych butelkach. Nieświadomie podsuwamy sobie pod nos truciznę, którą potem ze smakiem zjadamy, pozbawieni choćby chęci zrozumienia, jaką krzywdę wyrządzamy swojemu organizmowi.
Bardzo często sytuację zmienić możemy przy odrobinie dobrych chęci oraz dużej ilości silnej woli. Bowiem pierwszym krokiem ku zdrowemu życiu jest postanowienie sobie za cel utrzymanie zdrowej diety, a następnym faktyczne jej stosowanie przez dłuższy czas.
Aby schudnąć lub ewentualnie przytyć, nabierając tkanki mięśniowej, nie musimy wydawać wcale olbrzymich sum na jedzenie. Warzywa na patelnie, pierś kurczaka (ewentualnie podroby drobiowe, które są naprawdę tanim rozwiązaniem), odrobina ryżu, ryby i wiele innych produktów dostępnych w każdym supermarkecie może pomóc nam w zachowaniu, odbudowaniu, lub ewentualnym wyrobieniu formy.
Podczas odchudzania idealnym sposobem ma przyśpieszenie tego procesu jest uzupełnienie swojego jadłospisu dużymi ilościami warzyw oraz owoców. Które dzięki swej niskiej kaloryczności pozwolą nam wypełnić żołądek, bez zapychania się pustymi kaloriami, dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest ilość witamin, w jaką zaopatrzymy nasz organizm nawet jednym posiłkiem stworzonym na bazie zieleniny.
Warzywa takie jak kapusta, marchew, pomidory czy rzodkiewki powinniśmy przyswajać wręcz w ilościach masowych, gdyż zawarte w nich zdrowotne witaminy niebagatelnie poprawią stan naszego zdrowia oraz samopoczucie. Karczoch na odchudzanie jest jednym z najlepszych sposobów. Uzupełnienie diety o posiłki stworzone na bazie karczochów, pomogą nam zrzucić niemałe pokłady tłuszczu, poprawiając naszą sylwetę, odsłaniając miejsce, a co najważniejsze wywierając zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Karczoch jako bliski krewniak naszego swojskiego ostu, przez wieki uważany był za bardzo silny afrodyzjak, z czasem lecz ludzkość odkrywała jego kolejne pożyteczne zastosowania. Według najnowszych badań, spożywanie karczochów (ugotowanych lub marynowanych) pomaga organizmowi w produkowaniu zdrowotnych enzymów, pomagających w regeneracji np. rozciągniętej skóry na brzuchu, co niezmiernie przydaje się osobą zrzucającym zbędne kilogramy.
Każdy kto próbuje pozbyć się uciążliwej oponki, powinien poznać zbawienne działanie karczochów.

muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here