Zalety ćwiczeń z ciężarkami

0
2461

Większość z nas dba o swoją sylwetkę. Stosujemy różne diety, uprawiamy sporty, jednak nie każdy ma czas, by regularnie chodzić na siłownię, do klubu fitness czy na pływalnię. Dla osób, którym brakuje czasu, idealnym rozwiązaniem jest zakup sprzętu do ćwiczeń do domu.

Wybór sprzętów do ćwiczeń na rynku jest spory. Jednym z często wybieranych sprzętów są ciężarki do ćwiczeń.

Ćwiczenia z ciężarkami wzmacniają mięśnie, sprawiają, że mięśnie i stawy są mniej podatne na wszelkie urazy i naciągnięcia. Ćwiczenia z hantlami wzmacniają też kości, zapobiegają powstawaniu osteoporozy. To również świetny sposób na spalenie zbędnych kalorii i poprawę sylwetki.

Nadają się zarówno dla pań dbających o linię, jak i dla panów marzących o ładnie wyrzeźbionych mięśniach. Trening z hantlami to wbrew pozorom trening nie tylko barków i ramion. Treningi z hantlami angażują do pracy także wiele grup innych mięśni. Podczas unoszenia i opuszczania hantli w pozycji stojącej napięte są mięśnie brzucha, pośladków, ud.

Ćwiczenia z hantlami można wykonywać w dowolnym miejscu w domu i w dowolnym momencie. To sprzęt o niewielkich rozmiarach, można go zabrać wszędzie ze sobą, nawet do pracy, by poćwiczyć podczas przerwy. Można go zabrać na wakacje, na wyjazd służbowy.

Hantle to jeden z najtańszych sprzętów do ćwiczeń, można je kupić już za kilkanaście złotych. Zmieszczą się w każdej szafie lub pod łóżkiem.

Jak ćwiczyć z hantlami?

Aby ćwiczenia z hantlami przyniosły efekty, trzeba wykonywać je regularnie i stopniowo zwiększać ilość ćwiczeń. Treningi warto uprzyjemnić sobie ulubioną muzyką. Każdy trening z hantlami powinien być poprzedzony rozgrzewką. W tym celu należy wykonać kilka ćwiczeń aerobowych i rozciągających.

Ćwiczenia należy wykonywać spokojnie i dokładnie. Sylwetka powinna być wyprostowana. Unikajmy gwałtownych energicznych ruchów. Pamiętajmy o prawidłowym oddychaniu.

Pomiędzy kolejnymi seriami należy robić przerwy. Jeżeli podczas treningu odczujemy ból, ćwiczenia należy natychmiast przerwać. Po zakończeniu treningu powtórzmy ćwiczenia rozciągające wykonywane podczas rozgrzewki.

Z hantlami mogą ćwiczyć osoby w każdym wieku. Kobiety nie muszą się obawiać ćwiczeń z hantlami. Hantle ładnie rzeźbią kobiece ciało. Wbrew popularnym poglądom treningi z hantlami nie spowodują, że kobiece ramiona staną się mocno umięśnione. Wręcz przeciwnie, dzięki spalonemu z ramion tłuszczowi sylwetka się wysmukli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here