Windsurfing dla dzieci

0
1053
Windsurfing dla dzieci

Chcesz by Twoje dziecko dobrze się rozwijało i miało ciekawe pasje? Pomóż mu je rozwijać. Według licznych badań dzieci, które mają własne hobby dużo lepiej się rozwijają, mają lepszy kontakt z rówieśnikami i są bardziej pewne siebie. Jak znaleźć hobby, które pokocha Twoje dziecko?

Słuchaj głosu dziecka

Nie wiesz jak wskazać dziecku hobby, które mogłoby go zainteresować? Obserwuj je uważnie. Już bardzo małe dzieci wskazują zainteresowania oraz predyspozycje w określonych kierunkach. Już nawet dwu, trzyletnie dziecko jest w stanie pokazać co lubi ci go interesuje, a co nie. Rodzic, który spędza z dzieckiem najwięcej czasu będzie w stanie wyłapać takie szczegóły.

Obserwuj dziecko w trakcie zabawy. Są dzieci, które od najmłodszych lat uwielbiają wszelkie prace plastyczne. Nawet jeśli na początku są one bardzo nieudolne, widać, że dziecko się stara, próbuje i, że sprawia mu to radość, podczas gdy inne maluchy zwyczajnie się nudzą, a na widok kredek czy farb nie skaczą z radości. Takie małe oznaki mogą już wskazywać, że dziecko lubi takie manualne zajęcia.

Obserwując swoje dziecko, zobacz w jaki sposób lubi spędzać czas. Czy jest aktywne? Czy lubi spędzać czas na świeżym powietrzu? Czy lubi wodę, rower, basen? Co prawda ciężko wyobrazić sobie malucha, który nie kochałby pływania w basenie. Jednak obserwują grupkę dzieci można zauważyć, że część dzieciaków szybko się nudzi, podczas gdy inne ochoczo zgłębiają tajniki nauki pływania. Widać więc, że dziecko lubi aktywność i w tym kierunku warto iść.

Windsurfing – dla kogo

Windsurfing to dyscyplina, która jest w Polsce bardzo popularna. Choć jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób wiedziało na czym polega, a jeszcze mniej decydowało się na jej uprawianie. Na szczęście sytuacja mocno się zmieniła, i obecnie windsurfing uprawia w Polsce bardzo wiele osób, w tym dzieci.

Czy wiesz, że na desce mogą pływać nawet 3 latki? Naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych, zarówno dolnych jak i górnych. Jeśli tylko są chęci – pływać może każdy.

Nic na siłę

Chęci są tu najważniejsze, przy czym nie chodzi o chęci rodziców, a o chęci dziecka. Możesz rozpocząć od pokazania maluchowi jak wygląda windsurfing – w sieci jest sporo filmów. Jeśli zauważysz, że dziecko jest zaciekawione – nauka windsurfingu w szkole będzie kolejnym krokiem. Jeśli natomiast dziecko twierdzi, że to nie dla niego – nie warto się zniechęcać. Dzieci zmieniają swoje zainteresowania i być może z czasem ta dyscyplina wyda się im atrakcyjna. Dlatego warto ponowić temat za jakiś czas. Pamiętaj, że najważniejsza jest dobra zabawa i frajda.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here