Jakie narty wybrać, aby zapewnić sobie komfort podczas jazdy?

0
4934
Jakie narty wybrać, aby zapewnić sobie komfort podczas jazdy?

Zróżnicowana oferta wielu firm produkujących sprzęt narciarski utrudnia wybór nart nie tylko osobom, które dopiero planują kupić swoją pierwszą w życiu parę nart, ale również tym, które mają już doświadczenie w jeżdżeniu na nartach.

Warto więc zapoznać się z niniejszym poradnikiem, aby upewnić się czy lepsze będą narty o 5 cm dłuższe czy też łatwiej będzie jeździć na szerokich lub lżejszych nartach. W końcu wybór nart wpływa nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo podczas zjeżdżania z większych gór.

Zakup nart zjazdowych

Wyjątkowo szeroka grupa nart zjazdowych obejmuje narty długie, przy zakupie których warto wziąć pod uwagę promień skrętu. Im będzie on mniejszy, tym narciarz będzie mógł cieszyć się większą zwrotnością.

Nie można jednak zapominać o tym, że zwiększa zwrotność wpływa automatycznie na mniejszą stabilność. O ile przy niewielkich prędkościach trudno to będzie odczuć, to doświadczeni narciarze zjeżdżający z wysoką prędkością mogą mieć przez to duże problemy z zachowaniem równowagi.

Najlepiej poszukać takiej pary nart, której parametry idealnie połączą oczekiwaną przez zawodnika stabilność ze wspomnianą zwrotnością.

Gdzie kupować sprzęt narciarski?

Mogłoby się wydawać, że na dobrą sprawę nie ma większego znaczenia gdzie kupi się sprzęt narciarski, bo większość sklepów oferuje szeroki wybór i dodatkowo ułatwia dobór najlepszych dla klienta nart.

W praktyce jednak bardzo często sklepy mają braki w asortymencie i miłośnicy narciarstwa nie mogą dostać w nich dokładnie takiego sprzętu jakiego oczekują, przez co niejednokrotnie decydują się na gorsze buty lub źle dopasowane narty.

Zdecydowanie nie warto godzić się na takie rzeczy, zwłaszcza że ceny w takich miejscach nie należą do najniższych

Wygodne zakupy sprzętu sportowego

Obecnie najwygodniej jest zamówić sprzęt dla zaawansowanych narciarzy przez internet, szczególnie że takie sklepy jak www.vimuz.pl/tanie-narty-skiturowe-carvingowe-freeride/ bardzo często oferują klientom nie tylko lepszą jakość, ale również większy wybór i przystępniejsze ceny.

Błędem byłoby więc nie skorzystać z takiej oferty, zwłaszcza jeżeli kupuje się nowy sprzęt nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich.

Wówczas można sporo zaoszczędzić i zarazem zyskać gwarancję, że nowy sprzęt będzie miał odpowiednią długość nart, co ułatwi jazdę i wyeliminuje ryzyko wypadku na stoku.

Czy warto kupić narty biegowe?

Kolejna popularną grupą nart, które można znaleźć w wielu sklepach są narty biegowe. Ten rodzaj sprzętu dedykowany jest przede wszystkim osobom, które są odpowiednio przygotowane do większego wysiłku. Niewątpliwą zaletą tych nart jest to, że w przeciwieństwie do nart zjazdowych nie wymagają aż tak dobrze przygotowanych stoków i tras, tylko można z nich korzystać praktycznie wszędzie.

Jazda na takich nartach nie będzie co prawda tak samo komfortowa, jednak jest to świetne rozwiązanie dla narciarzy, którzy nie chcą zależności od popularnych stoków.

Narty do jazdy slalomem

Wiele tras narciarskich przygotowywanych jest specjalnie pod jazdę slalomem i jeżeli koś chce w pełni wykorzystać ich możliwości powinien zakupić narty slalomowe, które można znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. Wysoka skrętność tego modelu wynika z faktu, że są to narty krótsze. Wymaga to co prawda przyzwyczajenia się do takiego jeżdżenia, ale zdaniem miłośników jazdy slalomem daje to wiele radości, której nie da się porównać z jazdą na pozostałych typach nart.

Czy warto kupić używane narty?

Niektóre osoby zastanawiają się nad zakupem używanych nart w celu obniżenia wydatków, jednak warto uświadomić sobie, że ceny używanego sprzętu narciarskiego są z reguły niewiele niższe, a jednocześnie klient nie może wówczas odpowiednio dobrać ich do swoich potrzeb.

W przypadku problemów ze sprzętem nie będzie mógł również liczyć na gwarancję, więc zdecydowanie lepiej narty kupić w normalnym sklepie, który oferuje nowy sprzęt znanych producentów. Zapewni to należytą sztywność nart i umożliwi dobranie ich do wzrostu użytkownika.

Jak wybrać buty do nart?

Komuś, kto nigdy nie jeździł może się wydawać, że buty narciarskie to po prostu podstawowe wyposażenie narciarza i ich zakup nie wymaga żadnej wiedzy.

W praktyce natomiast trzeba je dobrać do typu nart, na jakich planuje się jeździć. Inne buty będą odpowiednie do zjazdów, inne do nart biegowych, a jeszcze inne sprawdzą się w przypadku narciarzy zainteresowanych skokami.

Na szczęście pomoc w wyborze nart nie ogranicza się tylko do nich i klienci uzyskają również niezbędną pomoc przy zakupie butów lub kasku.

Czy warto kupować drogie narty dla dziecka?

O ile zakup nowego i porządnego sprzętu dla narciarza to dobry wybór dla osób dorosłych, to w przypadku dzieci czasami warto rozważyć wypożyczenie nart, aby zachęcić je do takiej aktywności fizycznej. Dodatkowo dzieci rosną na tyle szybko, że jeżeli ktoś bardzo sporadycznie wybiera się z rodziną na narty, to może się okazać, że te kupione dwa lata wcześniej są już o 15 cm za krótkie. Podobnie jest też z przekazywaniem swojego sprzętu narciarskiego innym osobom, bo trudno znaleźć kogoś o podobnym wzroście, wadze i umiejętnościach.

Wszystko zależy też od tego jak często jeździmy, bo jeśli cała rodzina preferuje spędzanie wolnego czasu na jeżdżeniu, to wówczas można śmiało zapewnić wszystkim dostęp do dobrego sprzętu narciarskiego.

Z doborem odpowiednich rozwiązań dla dzieci nie powinno być problemów, gdyż na stronie sklepu z nartami można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią zakupy rodzicom w zależności od tego ile wzrostu ma dziecko oraz jakie są jego umiejętności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here