Uzupełnienie diety dla osób aktywnych

0
1516
Uzupełnienie diety dla osób aktywnych

Od pewnego czasu dużą popularnością wśród osób aktywnych cieszą się koktajle odżywcze. Stanowią one nie tylko uzupełnienie diety, ale mogą także zastępować pełnowartościowy posiłek. Na czym tak naprawdę polega fenomen koktajli odżywczych? Czy rzeczywiście ich skład pozwala traktować je jako posiłek zawierający w sobie wszystkie, potrzebne składniki odżywcze?

Składniki odżywcze w koktajlach

Siła koktajli odżywczych tkwi w dużej zawartości składników wartościowych dla organizmu człowieka. Zacznijmy od wapnia, który jest ważnym elementem budulcowym naszych kości. W koktajlu odżywczym może znajdować ilość wapnia odpowiadającą zawartości tego składnika w 1 kubku jogurtu naturalnego. W koktajlach znajdują się również duże ilości witaminy A, C oraz E. Produkty te zawierają także spore ilości potasu. Jego ilość w jednym koktajlu jest porównywalna ze zjedzeniem 1 banana.

Makroelementy

Komponując dietę, zwracamy uwagę na proporcje białka, węglowodanów oraz tłuszczu. Koktajle odżywcze, które mogą stanowić pełnowartościowy posiłek, mają bardzo starannie dobrane proporcje makroelementów. Ich główną zaletą jest bardzo niska zawartość tłuszczu. Jednocześnie koktajle są bogate w pełnowartościowe białko. Dzięki temu mogą odgrywać ważną rolę w procesie budowania tkanki mięśniowej. Zawartość węglowodanów pozwala zaspokoić zapotrzebowanie naszego organizmu na cukry. Wymieniony wcześniej pakiet witamin i składników odżywczych ma bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Wysoka zawartość błonnika wspomaga procesy trawienia pokarmów.

Kiedy spożywać koktajle odżywcze?

Koktajle odżywcze Herbalife mogą stanowić pełnowartościowy posiłek. Dlatego z powodzeniem można je spożywać o każdej porze dnia. Niemniej jednak szczególnie duże znaczenie mogą mieć w czasie „okołotreningowym”. Zawartość cukru pozwala szybko uzupełnić straty energii powstałe w wyniku wysiłku fizycznego. Dzięki temu organizm nie musi rekompensować strat energii, pobierając ją z mięśni.

Wysoka zawartość białka w koktajlach odżywczych wydatnie wspomaga proces odbudowy włókien mięśniowych, uszkodzonych w trakcie treningu. To z kolei prowadzi do przyrostu masy mięśniowej.

Smaczne i praktyczne

Oczywiście moglibyśmy przygotować sobie pełnowartościowy posiłek posiadający te same składniki, które znajdują się w koktajlach odżywczych. Niemniej jednak wymagałoby to czasu. A tego zazwyczaj nie mamy zbyt wiele. Dlatego w czasie pracy lub w trakcie treningu koktajle odżywcze mogą być naszą jedyną szansą na dostarczenie do organizmu pełnego pakietu składników odżywczych. Nie oznacza to, że koktajle odżywcze mają być jedynym składnikiem naszego menu. Powinny jednak stanowić ważne uzupełnienie diety.

Koktajle odżywcze dostępne na stronie https://24fitclub.pl/kategoria-produktu/herbalife/koktajle-odzywcze-herbalife/ to z pewnością jeden z najlepszych wyborów w tej kategorii produktów. Przygotowane we współpracy ze specjalistami w zakresie żywienia posiadają optymalny skład. Dzięki temu stanowią ważny element diety osób aktywnych fizycznie. Wydatnie wspomagają procesy spalania tłuszczu, a jednocześnie pomagają w zbudowaniu idealnej sylwetki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here