Jak stworzyć kącik do ćwiczeń w domu?

0
1359
Jak stworzyć kącik do ćwiczeń w domu?

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu dobrej formy przez cały rok, warto zdecydować się na stworzenie kącika gimnastycznego we własnym domu. Zajmuje niewiele przestrzeni, umożliwiając wykonywanie ćwiczeń w domowym zaciszu kiedy tylko zechcemy. Do tego celu najlepiej sprawdzi się orbitrek oraz drabinka gimnastyczna wraz z dodatkowymi elementami.

Stabilne, antypoślizgowe podłoże

Jeżeli w naszym mieszkaniu na podłodze położone są śliskie panele lub płytki, konieczne będzie zastosowanie odpowiednich antypoślizgowych mat. Zapobiegną one kontuzjom i bolesnym urazom, umożliwiając bezpieczne korzystanie ze sprzętów zlokalizowanych w domowych kąciku gimnastycznym. Skutecznie stabilizują urządzenia sportowe, chroniąc przed zniszczeniem posadzki i wytłumiając dźwięki. Wygodna mata będzie także dobrym miejscem do ćwiczeń bezpośrednio na podłodze.

Drabinka gimnastyczna do niewielkiego mieszkania

Nawet w niewielkim mieszkaniu możliwe jest wygospodarowanie powierzchni na nieduży kącik do ćwiczeń. Jeżeli mamy ograniczoną ilość miejsca dobrym rozwiązaniem będzie zakup drabinki gimnastycznej. Zajmuje ona wyjątkowo mało przestrzeni, umożliwiając jednocześnie wykonywanie różnorodnych aktywności. Przy drabince możemy ćwiczyć między innymi mięśnie wokół kręgosłupa, mięśnie brzucha oraz ramion. Osoby chętne mogą dokupić do drabinki ławeczkę, uchwyty pod sztangę czy drążek do podciągania, które pozwolą na ogólnorozwojowe ćwiczenia, pozytywnie wpływające na całe ciało. O możliwościach, które daje drabinka gimnastyczna przeczytasz więcej na https://benchk.com/blog/.

Orbitrek

Jeżeli nasz kącik do ćwiczeń jest wystarczająco obszerny możemy wyposażyć go w orbitrek. Jest on szczególnie pomocny w spalaniu tłuszczu i uzyskaniu smukłej, ładnie wymodelowanej sylwetki. Łączy w sobie zalety steppera, bieżni i rowerka stacjonarnego. Wyposażony w wyświetlacz umożliwia precyzyjne monitorowanie pokonanego dystansu, straconych kalorii, tętna i czasu treningu. W trakcie korzystania z orbitreka osoba ćwicząca wykonuje ruchy podobne do jazdy na rowerze, nartach czy wędrowania w terenach górskich, kompleksowo aktywizując wszystkie partie ciała. Orbitrek wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję, jednocześnie nie obciążając stawów.

Posiadając kącik do ćwiczeń wyposażony w drabinkę gimnastyczną i orbitrek możemy w każdym momencie wykonać stosowny trening bez wychodzenia z domu. Wystarczą trzy 30-minutowe sesje tygodniowo, by w krótkim czasie zauważyć wyraźną poprawę kondycji i postawy oraz utratę niechcianego tłuszczu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here