Trening nóg siłownia

0
1672
nogi

Zaczynając swoją przygodę z treningiem siłowym, często popełniamy podstawowe błędy, poprzez nasze braki w doświadczeniu. Musimy jednak pamiętać, że jego brak możemy zrekompensować odpowiednią wiedzą, do której dostęp za pośrednictwem internetu jest nieograniczony. Jako początkujący zaczynający trenować na siłowni, powinniśmy najpierw zapoznać się z jego podstawami. Dzięki zapoznaniu się z podstawowymi regułami jakimi rządzi się rozwój naszych mięśni osiągniemy swoje cele treningowe zdecydowanie szybciej, niż jako osoba działająca po omacku.

Oznacza to mniej więcej tyle, że często na siłowniach spotyka się osoby, które swój trening zaczynają od powielania błędów, jakie zasłyszeli kiedyś od kogoś, kto uważał się za znawce, nie mając jednak pojęcia o tym co mówi. Często zdarza się, że jeszcze dobrze nie weszliśmy do klubu, a już obkupiliśmy się w przeróżne specyfiki, które ponoć mają pomóc nam w jak najszybszych przyrostach masy mięśniowej. Młodzi chłopacy, którzy z reguły przychodzą na swój pierwszy trening dlatego, że nie podoba im się ich mała waga, od razu zalewają swój organizm przeróżnymi miksturami zakupionymi w sklepach z odżywkami dla sportowców.

bieżnia

Niestety, ale jeśli nie posiadają oni elementarnej wiedzy o treningu, wyrzucają swoje pieniądze w błoto, nie uzyskując pożądanych efektów. Później okazuje się, że zwalamy winę na firmę produkującą odżywki, na to, że one nie działają, niż na to, że źle trenujemy. Niestety, sprawy często mają się zupełnie inaczej i wina leży niestety po tylko i wyłącznie naszej stronie. Jeśli zatem jako początkujący chcemy nabrać masy mięśniowej, powinniśmy zacząć przede wszystkim od wyrobienia w sobie odpowiednich nawyków żywieniowych.

Pamiętajmy, że w momencie, w którym przychodzimy na siłownię po raz pierwszy, nasz organizm posiada bardzo duży potencjał do wzrostu przez pierwsze lata treningu. Jeśli zatem załadujemy go odpowiednim paliwem z jedzenia, na pewno wskoczymy na bardzo wysoki poziom wytrenowania. Jednak wiąże się to z tym, że potrzebujemy wysokiej ilości zaangażowania i samozaparcia. Pamiętajmy, że w sportach sylwetkowych najważniejsze zawsze było i będzie odpowiednie odżywianie. Dopiero na drugim miejscu plasuje się trening.

Często jako początkujący skupiamy swoją największą uwagę na treningu mięśni klatki piersiowej i bicepsów. Najmniej lubianą przez nas partią mięśniową od zawsze są nogi. Często pomijamy trening nóg siłownia z racji tego, że wymaga to od nas największego wysiłku, a dodatkowo często słyszy się opinie, że nogi i tak są z reguły zakrytą częścią ciała, więc nie opłaca się nam ich trenować. Jest to oczywiście największym błędem popełniamy przez początkujących. Musimy wiedzieć, że ciało zawsze będzie broniło się przed dysproporcją.

Oznacza to, że w momencie w którym zaprzestaniemy treningu nóg, góra naszego ciała również będzie rosła w dużo mniejszym tempie. Dodatkowo, ciężkie treningi dolnych partii mięśniowych bardzo korzystnie wpływają na poziom naszego testosteronu. Udowodniony jest fakt przyrostów poziomu tego hormonu poprzez trening naszych nóg. Pamiętajmy również, że przysiady ze sztangą to doskonałe ćwiczenie stabilizacyjne. Podczas tego ćwiczenia trenujemy nie tylko dolne partię, ale również i nasz brzuch i jego mięśnie. Więc jest to doskonałe ćwiczenie złożone.

trening nóg

Takim samym świetnym ćwiczeniem angażującym wiele partii mięśniowych na raz jest tak znienawidzony przez wszystkich martwy ciąg. Jednak powinniśmy zmienić nasze podejście do treningu i skupić dużą uwagę na jego wykonywaniu. Pamiętajmy jednak, że do tego ćwiczenia posiadać musimy kogoś, kto wytłumaczy nam każdy etap ruchu w tym ćwiczeniu, ponieważ jest to ćwiczenie, w którym możemy zrobić bardzo dużo błędów. Pomimo swojej złej opinii w kwestii ilości kontuzji jakich możemy się nabawić przy wykonywaniu tego ćwiczenia jest to królowa treningu siłowego. Kolejnym takim ćwiczeniem będzie również wyciskanie sztangi leżąc.

To ćwiczenie za to posiada wielu zwolenników i jako początkujący założę się, że pierwsze co zrobiliśmy to położyliśmy się na ławce prostej. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy osiągać w tym ćwiczeniu naprawdę wysokie ciężary, powinniśmy również zadbać o mocne tricepsy. Bez tego ciężko będzie nam wypchnąć nasz rekord. Zatem, pamiętajmy, że na odpowiednio wysokie wyniki siłowe składa się naprawdę wiele złożonych czynników. Nie powinniśmy zatem ignorować żadnej partii mięśniowej w swoim treningu, ponieważ na pewno w przyszłości okazać się może, że pomoże nam ona na ustanowienie jakiegoś rekordu życiowego w innym ćwiczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here