Odpowiedni mikser do domowego użytku

0
996
mikser
fot. pixabay.com

Baterie kuchenne to kategoria sprzętu, która wiele lat temu została zastąpiona bateriami. Tak się jednak nie stało. Mikser zawsze miał dużą liczbę lojalnych użytkowników. Nie jest zaskoczeniem. Mikser ręczny zapewnia potężne funkcje, jest bardzo wygodny i wszechstronny.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-mikser-kuchenny-wybrac/

Rodzaje mikserów

Decydując się na mikser pierwszą rzeczą do zrobienia jest określenie jej rodzaju. Najpopularniejsze są klasyczne miksery ręczne bez miski oraz miksery z miską.

Miksery kuchenne bez miski – można je swobodnie przesuwać, są lekkie i poręczne, a ich cena nie jest wysoka. Zamiast miski możemy zastosować dowolny garnek lub miskę z naszej kuchni. Najczęściej takie urządzenie jest wyposażone w zasadę kolców, tj. H. Trzepaczka i mieszadło.

Mikser kuchenny z misą – charakteryzuje się trwałym połączeniem misy i miksera. Są to bardzo mocne i wszechstronne miksery planetarne. Chociaż niektórzy eksperci już zaliczają mikser planetarny do kategorii robotów kuchennych.

Mikser misowy jest mniej praktyczny, ale bardziej wszechstronny. Oferuje lepsze miksowanie, blendowanie i ubijanie. Mikser z obrotową misą nie wymaga naszej uwagi. Świetnie radzi sobie z przetwarzaniem składników.

Jaki mikser do zdrowych rzeczy?

Który mikser do koktajli i smoothie chcesz wybrać? Większość mikserów może zdecydować się na rozszerzenie wyposażenia. Jeśli jesteśmy miłośnikami koktajli i smoothie, zainwestujmy w shaker do koktajli, urządzenie wyposażone w kubek miksujący.

Najczęściej mocowany jest do dna obudowy miksera. Bardzo ważne jest, aby kubek miał pokrywkę, w przeciwnym razie będą problemy z rozlaniem naszych napojów. Ważne jest również, aby na zewnętrznej powłoce naczynia miksującego znajdowała się odpowiednia miarka. Pozwoli ci to dokładnie zmierzyć stosunek na podstawie przepisu.

Przeczytaj też: http://bio-amore.pl/kup-odpowiedni-opiekacz-kanapek/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here