Wprowadzenie suplementu diety na rynek

0
2019
Wprowadzenie suplementu diety na rynek

Mam pomysł na nowy suplement diety! Co mam dalej zrobić?

Nawiązać współpracę z firmą, która kompleksowo wprowadza suplementy diety na rynek. Wybierając firmę zajmującą się produkcją suplementów diety, konieczne jest, aby jej działania były zgodne z Ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz odpowiadały Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego numer 852 z dnia 29.04.2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych.  Firma musi posiadać potwierdzenia pracy w systemie HACCP i Dobrej Praktyce Higienicznej. Warto także zwrócić uwagę na system zarządzania jakością z najwyższej półki według międzynarodowej normy ISO 22000:2005. Te formalności pozwolą na kontrolę produkcji i zapewnią wytworzenie skutecznych suplementów diety. Przedsiębiorstwo zatrudniające specjalistów odpowiedzialnych za ustalanie receptur i przeprowadzanie prób technologicznych produktów to gwarancja poprawnego wprowadzenia suplementu diety na rynek i do sprzedaży.

Jak wygląda współpraca z firmą zajmującą się wprowadzaniem suplementów diety na rynek?

Produkcja suplementów diety na zlecenie oznacza doradztwo na każdym etapie. Niezbędna okazuje się pomoc na poziomie sprawdzenia  receptury – przeprowadzenie testów i przebadanie składu. Pomoc na etapie tabletkowania oznacza dopasowanie formuły do wymagań technologicznych i przewidywanego przez klienta profilu suplementu diety (np. vegan, gluten-free). Jeśli produkowany suplement diety będzie kapsułkowany, trzeba dobrać wielkość i kolor kapsułki oraz surowiec, z którego będzie wykonana – tu też powinniśmy czuć wsparcie producenta. Blistry, w które są zapakowane suplementy diety zabezpieczą preparat przed dostępem powietrza i  światła słonecznego. Ten etap można zastąpić pakowaniem do butelek. Zlecając produkcję suplementów diety, nie można pominąć kroku dotyczącego etykietowania opakowań, ponieważ to z nich konsument uzyska informacje o suplemencie i w tym właśnie powinna pomóc firma przyjmująca zlecenie. Konfekcjonowanie suplementów diety to umieszczanie preparatów w opakowaniach zbiorczych, w których będą trafiać do magazynów i hurtowni. Warto jest także zwrócić uwagę  na firmy produkujące suplementy, które przeprowadzają kontrolę nad ilością i bezpieczeństwem suplementów w transporcie. Jako ostatni etap produkowania suplementu diety, warto przeprowadzić badanie gotowego produktu i kontrolę jakości.

Sprawdzaj, kontroluj i pytaj!

Usługi dotyczące produkcji suplementów diety na zlecenie oznaczają pomoc i doradztwo w opracowaniu receptury, ustaleniu procesu technologicznego oraz przygotowaniu dokumentacji i rejestracji suplementu – w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. W ten sposób, suplementy diety mogą być bezpiecznie dopuszczone do sprzedaży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here