Wakacje na Sulawesi – co warto tam zobaczyć?

0
613
Sulawesi

Indonezyjska wyspa Sulawesi znana także pod nazwą Celebes to jedna z czterech Wielkich Wysp Sundajskich. Co ciekawe to także jedenasta największa wyspa na świecie, która ma naprawdę wiele do zaoferowania osobom, które ją odwiedzają. Nie należy do najpopularniejszych kierunków podróży jednak jej bogata fauna i flora, a także ciekawa kultura zasługują na uwagę. Zobacz, co warto zobaczyć na Sulawesi i jakie miejsca warto tam odwiedzić w pierwszej kolejności.

Makassar – miasto, które nigdy nie śpi

Jest to największe miasto we wschodniej części Indonezji, które jest jednocześnie stolicą prowincji Południowe Sulawesi. Mimo że dziś jest to bardzo nowoczesne miasto, to dalej można tam poczuć atmosferę starego portu, w którym nie brakuje żaglowców oraz kupców. Jest to główny punkt wyprawowy dla turystów, którzy chcą później wyruszyć w dalsze zakątki wyspy. Makassar jest bowiem bardzo dobrze skomunikowane. Będąc tam, warto odwiedzić restauracje z owocami morza i przejść się po mieście poznając Indonezyjską kulturę.

Tana Toraja – ceremonie pogrzebowe, których nie zapomnisz

Tana Toraja to region prowincji Sulawesi Południowe. Największą atrakcją są tam tradycyjne domy tongkonan oraz ich misterne zdobienia. Nie jest to jednak jedyna rzecz, która przykuwa uwagę turystów. Dolina Tana Toraja skrywa bowiem niezwykłą kulturę, a jej mieszkańcy podchodzą do śmierci i obrzędów pogrzebowych inaczej niż Europejczycy. W tamtych stronach pogrzeb nie jest cichą uroczystością, w której biorą udział jedynie najbliżsi zmarłej osoby. Dla mieszkańców jest to kilkudniowe święto, w którym biorą udział mieszkańcy wioski, a także okolicznych miasteczek. Ludzie odkładają tam całe życie na pogrzeby swoich bliskich, a gdy przychodzi czas, aby pożegnać bliską osobę, urządza się tam niezwykłą uroczystość. Normalnym widokiem jest tam składanie ofiar ze zwierząt, tańce, występy orkiestry itp. Dla turystów może być to szokujący widok, jednak mieszkańcy doliny są przyzwyczajeni do żegnania zmarłego właśnie w taki sposób.

Jezioro Tempe – domy na wodzie

Jeśli chodzi o atrakcje Sulawesi http://duabenua.com/pl/atrakcje/sulawesi/, to kolejną z nich jest Jezioro Tempe. To największe jezioro wyspy, które położone jest w rejonie Wajo w południowej części Sulawesi. Jezioro otoczone jest przez mokradła, które zamieszkują wyjątkowe gatunki ptaków. Znajduje się tam także osada, która składa się z drewnianych domów, które pływają po wodzie. Nie mają praktycznie żadnego oparcia w dnie jeziora, a przy mocniejszych podmuchach wiatru są przewracane. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawy widok i trzeba przyznać, że Indonezyjczycy mają bardzo dużą wyobraźnię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here