Ile kosztuje catering dietetyczny?

0
490
catering dietetyczny

W ostatnich latach catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością. Polacy chętniej sięgają po gotowe, zbilansowane posiłki, które są zamawiane przez platformy typu Suvibox.pl i dostarczane pod konkretny adres. Bez robienia zakupów, długiego przesiadywania w kuchni i marnowania czasu. Wszystko pyszne, pożywne i na wyciągnięcie ręki. Na dodatek trenerzy personalni przekonują do zamawiania tego typu usługi, ponieważ dostarcza odpowiednie dawki minerałów, witamin i co najważniejsze – makroelementy są odpowiednio dostosowane pod indywidualne potrzeby. Jednakże czy taka dieta nie okazuje się.. zbyt drogą?

Od czego zależy cena cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny składa się z kompleksowego menu, jakie jest zalecane przez dietetyków i trenerów personalnych. Najczęściej to trzy posiłki główne (śniadanie, obiad i kolacja) oraz dwie przekąski. Wszystkie dania są zbilansowane, mają odpowiednie proporcje, makroelementy, a przy okazji nie są nudne! Każdego dnia otwierając pudełka można spodziewać się nowych, bardzo ciekawych propozycji.

Jednak powstaje najważniejsze pytanie, które zadaje sobie bardzo duża grupa osób zastanawiająca się nad skorzystaniem z tej usługi. Jak dużo kosztuje catering dietetyczny? Wbrew pozorom może się okazać, że będzie to korzystniejsza opcja finansowa, niż samodzielne komponowanie posiłków czy wybieranie restauracji, baru mlecznego czy jadłodajni. Jak to możliwe? Sprawdźmy to!

Bierzemy pod lupę ceny za catering dietetyczny

Firmy zajmujące się przygotowywaniem diety pudełkowej, oferują różne warianty kaloryczne – od 1000 kcal do nawet 2500 kcal dla osób, które aktualnie robią tzw. masę na siłowni. Naturalnie ceny poszczególnych wariantów będą się różnić. W przypadku Suvi Box, najtańsza opcja zaczyna się od 48,22 złotych za pięć posiłków, które zostaną dowiezione pod adres. Dania o większej kaloryczności to nieco wyższy koszt, ale wciąż poniżej 55 złotych za dzień. Czy to dużo? Na pierwszy rzut oka zapewne tak, ale trzeba to dokładnie przeliczyć.

Typowy singiel, który musi przyrządzić samodzielnie wszystkie posiłki, wyda miesięcznie więcej gotówki na półprodukty czy nawet dania gotowe, niż w przypadku zamówienia kompleksowego cateringu dietetycznego. W dodatku jego dania mogą nie być aż tak różnorodne i właściwie przygotowane pod kątem makro- i mikroelementów. Pamiętajmy, że w takich miejscach poza kucharzami, zatrudniani są profesjonalni dietetycy, którzy pilnują, aby oferowane dania było zdrowe, właściwie przygotowane, a dzienne normy (pod kątem ilości spożytych węglowodanów, tłuszczy i białka) się zgadzały.

Dlatego zadajmy sobie pytanie, czy catering dietetyczny rzeczywiście jest wysokim kosztem, biorąc pod uwagę, że dzienna porcja na cały dzień kosztuje praktycznie tyle, co dwudaniowy obiad w bistro.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here