Urządzenia kosmetyczne

0
1430
Urządzenia kosmetyczne

Salony kosmetyczne wykonują liczne zabiegi wymagające zastosowania profesjonalnego sprzętu kosmetycznego posiadającego certyfikaty i atesty, jakości. Bezpieczeństwo pacjentów korzystających z procedur kosmetycznych jest priorytetem w działalności takich firm, dlatego zarówno produkty, jako i urządzenia kosmetyczne muszą być wybierane najwyższej, jakości.

Urządzenia kosmetyczne do przeprowadzania zabiegów w salonach kosmetycznych

Urządzenie do karboksyterapii – procedury są wykonywane z użyciem dwutlenku węgla, który jest wstrzykiwany podskórnie lub śródskórnie. Ten rodzaj zabiegów jest wykorzystywany w celu odmładzania skóry, niwelowania cellulitu i rozstępów, blizn jak również zapewniając pomoc pacjentom borykającym się ze zwiotczeniem skóry. A także w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. To urządzenie kosmetyczne jest używane także do leczenia łysienia.

Urządzenie plazmowe do niechirurgicznego liftingu skóry

Urządzenie plazmowe do niechirurgicznego liftingu skóry – procedury są wykonywane za pomocą wiązki plazmy, która jest wytwarzana przez sprzęt kosmetyczny w wyniku jonizacji gazów znajdujących się w powietrzu.

Tworzony przepływu prądu elektrycznego w powietrzu, w sposób kontrolowany może dokonać odparowania zewnętrznych warstw naskórka i obkurczyć skórę w obszarze działania. Wskazaniem do zabiegu jest lifting: w delikatnej okolicy oczu, dolnej części twarzy, niwelowanie przebarwień i plam, zmian skórnych, blizn.

Sprzęt kosmetyczny – laser diodowy

Sprzęt kosmetyczny w postaci lasera diodowego przeznaczony jest do skutecznej depilacji. Kosmetyczka może dostosować parametry urządzenia do danego pacjenta, biorąc pod uwagę część ciała oraz typ skóry. Fale wytwarzane przez sprzęt działają tylko na melanocyty znajdujące się w mieszku włosowym nie powodując urazów naskórka.

Głowica wytwarza światło, które pochłania melanina mieszka włosowego, zwiększa się temperatura włosa i jego struktura zostaje złamana, w wyniku, czego owłosienie w krótkim czasie znika.

Urządzenie kosmetyczne wielofunkcyjne – kombajn kosmetyczny

Urządzenie kosmetyczne wielofunkcyjne tzw. kombajn kosmetyczny – wykorzystuje wiele funkcji, które są stosowane przez kosmetyczkę do przeprowadzenia konkretnego zabiegu.

Oxybrazja

Na przykład oxybrazja, czyli rodzaj mechanicznego peelingu, w którym czynnikiem łuszczącym skórę jest przepływ roztworu soli pod ciśnieniem sprężonego powietrza przez specjalnie zaprojektowany aplikator. Zabieg ten ma widoczny efekt i istnieje całkowicie bezpieczna metoda złuszczania, która pozwala wykonać tę metodę u osób ze skórą naczyniową i wrażliwą.

Leczenie wpływa również na skórę właściwą, stymulując syntezę włókien kolagenu i elastyny. Pozwala to na zwiększenie elastyczności skóry i zmniejszenie powierzchniowych zmarszczek. Oxybrazja pomaga usunąć trądzik, zmniejsza wydzielanie łoju i działa na bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny.

Peeling kawitacyjny

Sprzęt kosmetyczny do peelingu kawitacyjngo jest wygodną, skuteczną i bezpieczną alternatywą dla traumatycznego czyszczenia ręcznego. Po kontakcie ze specjalnym żelem wiążącym fala ultradźwiękowa o małej mocy i częstotliwości tworzy pęcherzyki wypełnione rozpuszczonym powietrzem, które zwiększają swoją wielkość, a następnie nagle pękają.

Energia rozpadających się pęcherzyków wytwarza potężną falę uderzeniową, która zapewnia bardzo dokładne i całkowicie bezbolesne oczyszczanie skóry z martwych komórek, toksyn i nadmiernego wydzielania gruczołów łojowych. Jednocześnie skóra właściwa nie jest ogrzewana, co pozwala tę metodę zastosować do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Liposukcja ultradźwiękowa

Urządzenie kosmetyczne wielofunkcyjne pozwala na przeprowadzenie liposukcji ultradźwiękowej. Jest to zabieg mający na celu redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu w wrażliwych obszarach podatnych na tego typu defekty, takie jak brzuch, biodra, talia, nogi, dłonie.

Wyjątkowość metody liposukcji ultradźwiękowej polega na tym, że przy niewielkim wpływie ultradźwięków wyłącznie na tkankę tłuszczową komórki tłuszczowe upłynniają się i są całkowicie puste, bez uszkodzenia tkanek łącznych i kostnych, naczyń włosowatych i organów wewnętrznych. Fale ultradźwiękowe są kierowane wyłącznie do tych obszarów ciała, w których konieczne jest usunięcie nadmiaru tłuszczu.

Źródło: https://maxmedik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here