3…2…1… gotowi do podróży!

0
1270
3...2...1... gotowi do podróży!

Niezależnie od tego w jaki sposób podróżujesz – lecisz samolotem, jeździsz samochodem, pociągiem czy autobusem, musisz być odpowiednio przygotowany. Postaramy się poniżej rozpisać wszystkie najpotrzebniejsze i najbardziej uniwersalne przedmioty, które powinieneś mieć ze sobą dla własnego bezpieczeństwa i oczywiście komfortu. Zatem jeśli masz zabrać się za pakowanie, powinieneś czym prędzej zabrać się za czytanie naszego poradnika, który mamy nadzieję, pomoże w skompletowaniu bagażu w 100% bez późniejszych przykrych niespodzianek.

Punkt 1. Dokumenty

Gdziekolwiek byś się nie wybierał, koniecznie musisz mieć ze sobą dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego lub paszporty w zależności od tego czy podróżujesz za granicą i do jakich krajów konkretnie. Zanim zdecydujesz się na wyprawę międzynarodową, dobrze jeśli odpowiednio wcześniej zapoznasz się z wymogami istniejącymi w danym państwie, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas przekraczania granicy.

W niektórych krajach konieczne jest także posiadanie wizy, jak na przykład Stany Zjednoczone albo Australii. Jednak jej wyrobienie zajmuje już nieco więcej czasu, co zależy między innymi od sytuacji osoby wyjeżdżającej. Właśnie dlatego trzeba dużo wcześniej zaplanować podobną podróż i załatwić niezbędne do jej zrealizowania dokumenty.

Warto również poczytać więcej o miejscu, do którego się wybieramy, bo być może istnieją jeszcze inne dodatkowe przepisy i zasady, które ułatwią i w ogóle umożliwią nam przebywanie w obcym kraju. Podobnie dla osób podróżujących samochodem – nie zapomnij przypadkiem o swoim prawie jazdy czy ubezpieczeniu.

Punkt 2. Higiena w czasie podróży

Następną kwestią jest spakowanie wszelkich środków higienicznych i pielęgnujących, których używasz na co dzień i potrzebujesz, zwłaszcza w ciągu kilkugodzinnej jazdy autokarem, lotu samolotem czy podróży pociągiem. Każdy z nas posiada pewne rytuały pielęgnacji twarzy, ciała i pozostałych okolic, gdzie w czasie jazdy trzeba ograniczyć je do minimum, ze względu na ograniczone możliwości. Jednak nie oznacza to, że możemy o nich całkiem zapomnieć.

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim zabranie ze sobą:

  • Zestawu podróżnego szczoteczki do zębów z pastą
  • Chusteczek do demakijażu dla kobiet
  • Chusteczek nawilżających i przeznaczonych do higieny intymnej
  • Podróżnego płynu do dezynfekcji rąk

Oczywiście dla pań z pewnością znajdą się także inne przybory jak kosmetyki czy wkładki higieniczne i mimo tego, iż stanowią one podstawowy asortyment często można o nich zapomnieć. Kolejna ważna rzecz dotyczy osób z wadą wzroku, które na co dzień zakładają soczewki kontaktowe.

W czasie podróży oczy stają się podwójnie zmęczone i tym samym potrzebują odpocząć, dlatego konieczne jest zdjęcie ich na pewien czas i nawilżenie w płynie do soczewek. Cały ten zestaw podróżny, czyli płyn, pudełeczko i soczewki można zakupić w sklepie z soczewkami – mylenshop.com. W ten sposób uchronisz swoje oczy od przemęczenia i zachowasz szkła kontaktowe w nienaruszonym stanie.

Punkt 3. Przekąski

Ostatnim elementem przez nas polecanym będą właśnie przekąski, które rewelacyjnie sprawdzają się w czasie dalszych wycieczek, a szczególnie gdy nie podróżujemy sami. Nie chodzi o samo przygotowanie kanapek, ale również zakupienie i zabranie ze sobą pozostałych smakołyków, które umilą czas spędzony w różnych środkach lokomocji, a także dodadzą Ci energii.

Doskonałym przykładem są oczywiście owoce i warzywa – pokrojone i przygotowane w plastikowych pojemniczkach albo dla większych łasuchów batoniki, żelki i cukierki, które w niedużej ilości również mogą podnieść nam cukier we krwi i zniechęcić od spania.

Poza tym w sklepach można znaleźć mnóstwo przekąsek, wśród których na pewno znajdują się Twoje ulubione smaki, więc nie krępuj się i spraw sobie odrobinę przyjemności nawet w trudniejszych warunkach podróżowania. Jednak najważniejsza w tym przypadku jest naturalnie woda mineralna gazowana lub nie, którą powinieneś mieć ze sobą w większej pojemności.

W czasie jazdy czy lotu warto uzupełniać płyny, aby nie odwodnić naszego organizmu i dostarczyć sobie niezbędnej mocy do pokonania całej trasy, by w ostateczności dotrzeć do upragnionego celu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here