Tango argentino – dlaczego warto zdecydować się na kurs tańca argentyńskiego ze swoim partnerem?

0
717
Tango argentino – dlaczego warto zdecydować się na kurs tańca argentyńskiego ze swoim partnerem?

Kto nie marzył chociaż raz o tym, aby najzwyczajniej w świecie i tak po prostu, potrafić tańczyć? Pewnie wiele osób wie, o co chodzi. Jednak kto spośród nich zdecydowałby się właśnie na zmysłowe i dramatyczne tango argentino? Mimo że taniec argentyński kojarzy się z nieco przestarzałym tańcem, to bez wątpienia tak nie jest. Być może właśnie Ty jesteś osobą, która doceni jego piękno?

Tango argentino dla par

Bez wątpienia dużo dobrego wyciągną z tanga argentyńskiego osoby w związku. Dowiecie się wiele o swoich drugich połówkach, ale i o was samych. Tango argentino to taniec niezwykle zmysłowy. Opiera się ona na ściśle określonej roli mężczyzny – prowadzącego i kobiety – prowadzonej. Mimo że w dzisiejszych czasach taki podział w życiu codziennym może budzić kontrowersje, to w tego rodzaju tańcu jest on kluczowy. Kurs tańca argentyńskiego będzie odpowiedni dla par, które nie boją się odkryć swojej prawdziwej, często skrywanej natury.

Niektórym osobom ciężko będzie przyjąć narzuconą w tańcu rolę. Kobieta, która lubi kontrolę, z trudnością odda się partnerowi. Szczególnie gdy sama nie wierzy w jego umiejętność prowadzenia. Mężczyzna natomiast może w życiu codziennym nie być wcale stanowczy i ‘’władczy’’, jednak w tańcu takim jak tango argentyńskie wyzwoli swoją naturę. Jest to ciekawe doświadczenie dla par. Pozwala poznać się lepiej, ale i oddać się podziałowi ról, który fascynuje obojga partnerów.

Miłość w tańcu

Jeśli zdecydujecie się wraz ze swoją drugą połówką na kurs tańca argentyńskiego, to bez wątpienia zauważycie jak wiele emocji prezentuje ten taniec. Opiera się on na kilku wyuczonych krokach a cała reszta to improwizacja. Tak jak w związku. Nigdy nie planujecie każdego zbliżenia i każdej kłótni. Tango argentyńskie przedstawia relację kobiety z mężczyzną, która jest romantyczna, ale i dramatyczna zarazem. Gwałtowne ruchy inicjowane przez mężczyznę oraz momenty, gdy kobieta przejmuje na chwilę kontrolę (tak, zdarzają się i takie, jednak są one sporadyczne) przedstawiają historię związku. A w związku jak to w związku. Raz lepiej, raz gorzej.

Kolejny powód, dla którego tango argentino będzie idealne dla par? Bliskość w tańcu. Oczywiście taniec ten jak najbardziej wykonuje się także z partnerem, z którym nie łączy nas żadna silniejsza więź. Jednak zawsze, aby tango było efektowne, kobieta musi ufać mężczyźnie. Poprzez bliskość partnerzy odczytują swoje intencje i dzięki temu tango jest tak zachwycające. Wprawieni tancerze rozpoznają intencje nawet przypadkowego partnera. Takich nie brakuje, chociażby na organizowanych milongach. Jednak bliskość ta będzie oznaczać całkiem coś innego dla pary, którą łączy głębsze uczucie.

Pożądana improwizacja

Jesteśmy tylko ludźmi, błędy się zdarzają. Często popełniamy je na co dzień w relacji z partnerem. W tangu argentyńskim również. Co ciekawe, jest to jak najbardziej pożądane. Każda pomyłka w tańcu przeradza się w nową improwizację. Można stwierdzić, że jest to taniec intuicyjny. Brak tutaj twardych zasad, których trzeba się trzymać. W zasadzie jedyne, o czym należy pamiętać, to o tym, że mężczyzna prowadzi, a kobieta za nim podąża. Cała reszta wynika z ich porozumienia się w tańcu. I z emocji oczywiście!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here