Rodzaje odzieży sportowej

0
609
Rodzaje odzieży sportowej

Ciepłe letnie dni, chęć wyjścia z domu i większa ilość wolnego czasu sprzyjają zmianom dotychczasowego stylu życia. To doskonała okazja, żeby obok codziennych obowiązków znalazła się też aktywność fizyczna, która sprawia nam przyjemność i jest jak najlepiej dopasowana do możliwości naszego organizmu.

Czasami potrzebujemy dodatkowej motywacji. Dla wielu może być to zakup akcesoriów lub odzieży sportowa, która będzie nam przypominać o podjętym wyzwaniu. Taki krok może jeszcze bardziej przekonać nas do spróbowania sportów, obok których jeszcze niedawno przechodziliśmy zupełnie obojętnie. 

Odzież sportowa do biegania

Jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych przez osoby początkujące jest bieganie. Nie wymaga ono specjalnego przygotowania ani drogich akcesoriów czy nawet karnetu na siłownię. Wystarczy odpowiednia odzież sportowa, wygodne buty i znajomość jedynie podstawowej techniki, jaką jest marszobieg, czyli kilkuminutowy marsz przerywany biegiem.

Jeśli chodzi o ubranie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę ruchów i odprowadzanie potu na zewnątrz. Spodnie i koszulka nie powinny powodować żadnych ograniczeń, nie powinny być też zbyt obcisłe, choć odzież sportowa do biegania powinna lekko przylegać do ciała, aby umożliwić skórze swobodne oddychanie i pochłaniać nadmiar potu. Niektóre ubrania przeznaczone dla biegaczy mają też niewielkie kieszonki, które przydają się do schowania drobnych rzeczy podczas indywidualnego treningu na powietrzu. Sprawdź propozycje sportowych ubrań na stronie https://www.kaufland.pl/asortyment/newcential.html

Odzież sportowa do jogi i fitnessu

Aktywnością, która obecnie zyskuje coraz większą popularność jest joga i jej pochodne zajęcia fitness. Trening tego typu pomaga ciału się odprężyć, rozluźnić oraz pozbyć się nieprzyjemnych i bolesnych napięć mięśni wywołanych choćby siedzącym trybem życia.

W tym przypadku również bardzo istotną rzeczą jest odzież sportowa, która powinna mieć nieco inne cechy niż ta dla biegaczy. Przede wszystkim ubrania do jogi mogą być luźniejsze i bardziej zwiewne, ale również powinny być wytrzymałe i bardzo elastyczne. Zwracajmy też uwagę, aby wykonane były z technicznego materiału, która pozwala regulować temperaturę ciała. I co najważniejsze – nie powinny w żaden sposób krępować ruchów ciała. Właściwie dobrana odzież sportowa to podstawowy zakup, który umożliwia nam czerpanie jeszcze większej radości z treningu i pozwala w pełni skupić się na jakości wykonywanych ćwiczeń. 

Jak prawidłowo dbać o odzież sportową?

Odzież sportowa wymaga jednak odpowiedniego traktowania, głównie jeśli chodzi o pranie. Taka odzież wykonana jest ze specyficznego materiału, o który należy szczególnie dbać. Nie jest to skomplikowane, wystarczy przestrzegać tych 5 prostych zasad, a ubrania do treningów będą nam służyć nawet przez kilka kolejnych lat. 

  1. Najlepiej prać ubrania zaraz po treningu, a gdy planujesz je wykonać później, zostaw odzież do wyschnięcia – najlepiej na suszarce lub wieszakach. 
  2. Pierz w niskiej temperaturze – w pralce najlepiej ustawiać delikatne programy do maksymalnej temperatury 30 stopni i z małą ilością obrotów. 
  3. W czasie prania nie używaj płynów zmiękczających ani tradycyjnych proszków czy kapsułek piorących. Wybierz specjalne preparaty do czyszczenia odzieży funkcjonalnej (sportowej).
  4. Odzieży sportowej nie susz w suszarkach bębnowych i na grzejnikach. A także nie wybielaj i nie czyść chemicznie. 
  5. Nie prasuj ubrań sportowych. 

Aktywność fizyczna powinna na stałe wpisać się w nasz codzienny plan dnia. Wystarczy odrobina chęci, odpowiednia odzież sportowa i już możemy zacząć planowanie regularnych treningów. Musimy tylko pamiętać, aby każdy z nich był odpowiednio dopasowany do naszych możliwości, bo tylko w ten sposób uda nam się poprawić wygląd i kondycję organizmu bez obaw o urazy i jakiekolwiek niepowodzenia w drodze do sukcesu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here