Problemy z erekcją – przyczyny, zapobieganie, pomoc

0
2145
Problemy z erekcją – przyczyny, zapobieganie, pomoc

Problemy ze wzwodem to naturalna konsekwencja spadku poziomu testosteronu wraz z wiekiem. Nawet u mężczyzn w kwiecie wieku pojawiają się momenty niedyspozycji, wywołane różnymi czynnikami związanymi z trybem życia lub będące skutkiem toczących się procesów chorobowych.

Blokada psychiczna oraz dyskomfort odczuwany z tego powodu bardzo często są przyczyną bagatelizowania sprawy i niepodejmowania żadnych działań mających na celu poprawę stanu rzeczy. Na rynku znajduje się wiele preparatów wspomagających, z których warto skorzystać, jednak dobrze jest wcześniej dowiedzieć się więcej na temat ich działania i stosowania.

Co to jest syldenafil?

Syldenafil to znany powszechnie pod nazwą handlową viagra, organiczny związek chemiczny stosowany od wielu lat w leczeniu zaburzeń erekcji. Opatentowany został w 1993 roku przez amerykański, największy na świecie koncern farmaceutyczny Pfizer Inc., a na rynek wprowadzono go około 5 lat później. Jest substancją czynną, która pomaga w osiągnięciu i utrzymaniu pełnego wzwodu poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i regulowanie przepływu krwi. Przyczynia się także do zwiększenia satysfakcji ze stosunku, warto jednak pamiętać, że aby osiągnąć pożądany rezultat, niezbędne jest uprzednie pobudzenie seksualne, gdyż w innym wypadku efekt nie wystąpi. Należy także wiedzieć, że preparaty na bazie syldenafilu dostępne bez recepty, będą skutecznie wyłącznie u mężczyzn, u których zaburzenia erekcji występują jedynie na tle psychicznym lub neurologicznym – nie sprawdzą się z kolei jeśli natura wystąpienia problemu będzie związana ze zbyt niskim ciśnieniem krwi bądź atrofią ciał jamistych w prąciu. Do pozostałych czynników wpływających na zaburzenia erekcji można również zaliczyć:

  • Problemy hormonalne
  • Stresujący tryb życia
  • Stosowanie używek, głównie palenie papierosów

Jak stosować preparaty z syldenafilem?

Syldenafil na rynku dostępny jest w tabletkach, których dawkowania powinno się ściśle przestrzegać zgodnie z ulotką lub zaleceniami lekarza. Standardowa dawka to 1 tabletka na około godzinę przed zaplanowaną aktywnością – zażywając ją w trakcie posiłku czas oczekiwania na reakcję organizmu będzie dłuższy niż w przypadku połknięcia jej na czczo. Trzeba też pamiętać, że bezwzględnie nie wolno przekraczać wyznaczonej dawki, gdyż może to skutkować nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi lub uzależnieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here