Jak pływać żeby schudnąć

0
2226

Wiele osób zastanawia się, czy jest to możliwe, aby schudnąć bawiąc się przy tym doskonale. Jeżeli należymy do grona tych osób, doskonałym pomysłem jest regularne wybieranie się na basen. Każdy ze znanych i popularnych sposobów pływania, zwanych stylami to świetny sposób nie tylko na spalenie kalorii, ale także na rozwijanie i modelowanie swojego ciała. Warto wypróbować każdy styl – piesek, żabka, kraul, styl motylkowy czy też grzbietowy – każdy doskonale wpływa na nasze ciało rozwijając przy tym różne grupy mięśniowe.

Warto pamiętać, że w wodzie nie działa prawo grawitacji, a ciało staje się znacznie lżejsze – dlatego też można wykonywać ruchy, które „na gruncie” są dla nas znacznie trudniejsze i sprawiają nam problem. Pływanie to świetny sposób również na zrelaksowanie się i odprężenie po wielu godzinach przy biurku spędzonych w pracy. Jest to jedna z niewielu aktywności fizycznych, które nie obciążają stawów, dlatego pływanie jest rewelacyjne dla osób borykających się z problemami z kolanami czy też kręgosłupem.

Jeżeli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, pływanie sprawdzi się idealnie – naukowcy udowodnili, że już pół godziny pływania spala więcej tłuszczu niż ten sam wysiłek poza basenem. Aby jednak jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje nam pływanie jeśli chodzi o zrzucenie kilogramów, należy wiedzieć, jak pływać żeby schudnąć. Warto zacząć od 20 do 30 minut pływania przez trzy lub cztery dni w tygodniu. Stopniowo można zwiększać czas spędzony pływając o kilka minut oraz ilość dni w tygodniu, kiedy będziemy wybierać się basem. Warto trenować regularnie nie tylko dla zwiększeniu i utrzymaniu efektów, ale również w celu uniknięcia urazów i poprawienia kondycji.

Warto pamiętać, iż najlepszym sposobem na przyspieszenie procesu chudnięcia jest urozmaicanie pływania – zmieniajmy często style, używajmy deski pływackiej czy też tuby wypornościowej. Pływanie jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które czynnie uprawiają sport, ale także dla tych, które dopiero zaczynają – już bardzo wolne pływanie doskonale spala tkankę tłuszczową oraz poprawia wytrzymałość. Przy regularnym pływaniu już po niedługim czasie będziemy w stanie zwiększyć szybkość pływania, co pozwoli nie tylko na spalenie większej ilości kalorii, ale także na poprawienie metabolizmu – co wpłynie korzystnie na odchudzanie.

Po treningu należy zjeść kilka owoców czy też jogurt oraz napić się wody, dobrze nawodnić organizm. Codziennie warto także wzbogacić swoją dietę o produkty bogate w żelazo i przyjmować witaminy i suplementy, takie jak magnez czy potas.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here