Dieta Samuraj – na czym polega?

0
1928
Dieta Samuraj – na czym polega

Dieta Samuraj jest dietą, która bazuje przede wszystkim na naturalnych produktach takich jak: warzywa, owoce, jajka, dobrej jakości mięsie i rybach, oliwie z oliwek oraz na bezglutenowych zbożach. Dla kogo dedykowana jest ta dieta?

Dieta Samuraj jest dietą, która bazuje przede wszystkim na naturalnych produktach takich jak: warzywa, owoce, jajka, dobrej jakości mięsie i rybach, oliwie z oliwek oraz na bezglutenowych zbożach. Dla kogo dedykowana jest ta dieta? Głównie dla osób intensywnie trenujących i wyjątkowo aktywnych fizycznie. Kaloryczność diety Samuraj powinna być dostosowana w sposób indywidualny, zwracając uwagę na wszystkie parametry fizyczne danej osoby oraz na rodzaj i intensywność wykonywanych treningów.

Jakie są zasady diety Samuraj?
Dieta Samuraj jest dietą wysokobiałkową, która została wzbogacona o węglowodany bezglutenowe, czyli np. biały ryż, kaszę gryczaną, komosę ryżową oraz kukurydzę. Osoby przebywające na diecie Samuraj, mogą spożywać ryby, chude mięso, owoce morza, warzywa i owoce. Absolutnie powinniśmy zapomnieć o żywności przetworzonej, a także o przemysłowym nabiale. Jeśli chodzi o spożywanie tłuszczy, najlepszym rozwiązaniem jest wybór oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Dieta Samuraja jest bardzo wymagającą dietą, w której bardzo znaczącym aspektem jest pora jedzenia posiłków. Przy tego rodzaju diecie, nie możemy zapomnieć o treningach, które powinny się odbywać na czczo oraz o spożywaniu węglowodanów po południu. Dieta Samuraj jest coraz bardziej popularną dietą, ale niestety nie może być stosowana przez każdą osobę. Dieta samuraj została stworzona z myślą o osobach, które naprawdę regularnie i intensywnie trenują. Nie możemy o tej diecie mówić, że jest inną odmianą diety paleo, przeznaczoną dla każdego. Osoby, które borykają się z alergiami, mają nadwrażliwość na pokarm, czy zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi, nie powinny stosować diety Samuraj. Również te osoby, które cierpią z powodu refluksu, mają problemy z jelitami czy wrzodami, w pierwszej kolejności powinny zastosować odpowiednią dietę leczniczą, a dopiero później po konsultacji z dietetykiem omówić przejście na dietę Samuraj.

Dieta Samuraj jest określonym programem żywnościowym, który znakomicie nadaje się dla osób, które pragną zgubić nadprogramowe kilogramy lub wymodelować swoją sylwetkę, bez stosowania restrykcyjnych diet, które w drastyczny sposób ograniczają ilość spożywanych kalorii, a także diet monotonnych, które powodują, że bardzo łatwo odchodzimy od konkretnego modelu żywienia. Przy stosowaniu diety Samuraj, należy postawić na intensywne treningi i ćwiczenia, ponieważ jeśli nie będziemy aktywni fizycznie, to nasza nadwyżka energii zostanie zgromadzona w postaci tkanki tłuszczowej, której przecież zamierzamy się pozbyć. Jeśli będziemy przestrzegać wszelkich zasad diety Samuraj, efekty będą naprawdę spektakularne i co najważniejsze – trwałe. Dieta pozwoli zbudować tkankę mięśniową, która będzie spalać zbędne kalorie nawet, gdy nie będziemy wykonywać określonych ćwiczeń.

Warto postawić na catering dietetyczny, aby w 100% wykorzystać potencjał diety samuraja i oszczędzić czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here