Cięcie blachy laserem CO2

0
283

Wśród współczesnych metod cięcia metalu królują technologie laserowe. W przeciwieństwie do techniki plazmowej, laser CO2 pozwala na bardzo precyzyjną, cienką oraz czystą linie cięcia. Ewentualne zanieczyszczenia, powstałe poprzez cięcie blachy mogą osłabić ewentualna spawy oraz nie są estetyczne w przypadku pozostawienia surowej krawędzi – laser CO2 zapobiegnie tym zmartwieniom!

Współpraca z profesjonalnym serwisem maszyn do cięcia metalu

Odpowiedni producent laserów CO2 zapewnia także dodatkowe usługi takie jak: serwis i konserwację urządzeń. Takim producentem jest https://www.kartier.pl/, gdzie poza asortymentem bogatym w wszechstronne maszyny do cięcia metalu, oferowany jest także kompleksowy serwis urządzeń. Współpraca z takim partnerem ogranicza przestoje na zakładach i niweluje ewentualne straty w produkcji.

Jakie zalety daje wykorzystanie lasera w cięciu metalu?

Ploter laserowy do cięcia metalu pozwala na ciasne rozmieszczenie elementów na arkuszu materiału. Związana z tym oszczędność pozwala na efektywniejszą i szybszą produkcję konkretnych obiektów. Precyzja z jaką tnie laser CO2, pozwala na uzyskanie bardzo szczegółowych elementów z dużą ilością ażurów oraz detali. Znaczącym atutem zwłaszcza przy dużych nakładach, jest praktycznie 100% powtarzalność ciętych elementów. Technologia pozwala na cięcie blach z różnych stopów metalu oraz o różnej grubości.

Znakowarki CO2: niezawodny sposób na precyzyjny nadruk na metalu

Odpowiednie i czytelne oznaczenie wyrobów jest bardzo ważne w przemyśle produkcyjnym. Ułatwia to identyfikacje komponentu oraz jest przydatne na poszczególnych etapach realizacji zamówień. Znakowarki CO2 w ofercie firmy Kartier pozwalają na dużą precyzje oraz trwałość takiego oznaczenia. Ponadto charakteryzują się dużą estetyką w porównaniu ze znakowaniem wykonywanym mechanicznymi metodami. Znakowarka pozwala także na czytelny nadruk numerów seryjnych, kodów kreskowych oraz innych oznaczeń nawet na drobnych elementach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here