Chrypka u dzieci, chlamydia, czerniak

0
1625

Czy u dziecka może pojawić się chrypka?
U dziecka pojawienie się chrypki, może być symptomem chorób takich jak zapalenie gardła lub krtani bądź objawem alergii. Rozróżnia się dwa typy chrypki u dzieci, przewlekłą oraz taką, w której towarzyszą dodatkowe objawy jak duszności lub uciążliwy suchy kaszel, jednak w obu tych przypadkach należy zasięgnąć konsultacji lekarza. Przy leczeniu chrypki najczęściej stosuje się naturalne środki farmakologiczne jak pastylki do ssania czy lizaki, warto też zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza oraz częste oczyszczanie nosa podczas kataru.
Chlamydia wywołana jest bakteriami przenoszonymi najczęściej podczas stosunku płciowego bez zabezpieczenia, ale także może dojść do zarażenia dziecka podczas porodu, lub przy bezpośrednim kontakcie z zakażonym. Najczęściej przebiega bez żadnych objawów, dlatego warto zdecydować się na okresowe badanie w tym kierunku, gdyż powikłania tej choroby są groźne dla narządów płciowych. Chlamydiozę leczy się antybiotykami aby jej leczenie było skuteczne kuracja musi obejmować obydwoje partnerów.
Czerniak najczęściej występuje u osób w średnim wieku, najczęściej zapadają na niego kobiety ale przebieg choroby u mężczyzn jest znacznie cięższy. Osoby z jasną karnacją lub wieloma znamionami są bardziej podatne na tego typu nowotwór, podrażnienia skóry i urazy oraz nadmierne przebywanie na słońcu sprzyja powstaniu czerniaka. Ważna jest profilaktyka i baczne obserwowanie znamion na naszym ciele, gdyż wczesne wykrycie zmian nowotworowych pozwala na wprowadzenie skutecznego leczenia.

ortho-med.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here