Podłoga z bambusa.

0
1395

Coraz większą uwagę zwraca się przy wybieraniu podłoża w domu na klejone deski i deszczułki parkietowe z trawy tropikalnej. Stały się popularne ze względu na lepsze parametry, stabilność wymiarową, odporność na wgniecenia oraz stosunkowo przystępną cenę. Odporne na uszkodzenia mechaniczne, zmiany wilgotności powietrza i promieniowanie UV. Dodatkowym atutem jest ochrona środowiska, ponieważ drewno bambusowe pozyskuje się z wycinki tylko niektórych łodyg, spełniających wymogi produkcyjne na plantacjach przeznaczonych do jego hodowli.
Zastosowanie bambusa nie ogranicza się jedynie do układania podłóg. Jest materiałem bardzo wytrzymałym i lekkim, dlatego używany jest również do produkcji ogrodzeń, tratw, rusztowań, mebli, instrumentów muzycznych, sprzętu rekreacyjno-sportowego i jeszcze wiele innych. Należy do roślin jednoliściennych, więc jego budowa jest inna niż, np. drewna dębowego. Jego łodygi są puste w środku, a ich cienka ścianka odtwarza pojedynczy słój w pniu drzewa. Przekrój poprzeczny odzwierciedla zarys drewna pokrytego czarnymi kropkami. Im więcej takich kropek, tym twardsze jest drewno. Kolor naturalny bambusa jest jasny, natomiast ciemniejszą barwę uzyskuje się dzięki specjalnej obróbce, efektem tego jest, tzw. bambus karmelizowany.
Okładziny z trawy tropikalnej doskonale nadają się na podłogi nie tylko w mieszkaniach, ale także w miejscach publicznych. Występuje jednak ryzyko przy zakupie, gdyż produkcja odbywa się w azjatyckich zakładach i nie mamy wpływu, ani wglądu jaki poziom techniczny dana fabryka prezentuje. Jeśli będzie to profesjonalny zakład, stawiający na jakość, możemy być pewni, że nabędziemy pełnowartościowy materiał.

skandynawskieinspiracje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here