Jak dopasować fryzurę?

0
364
Jak dopasować fryzurę?

Nie każda kobieta wie, że kształtom twarzy przypisane są odpowiednie fryzury, które podkreslają jej atuty, a ukrywają mankamenty. Fryzura dla twarzy jest jak odpowiednie fasony ubrań dla figury. Dobrze jest zatem porównać naszą fryzurę z tymi zalecanymi i zastanowić się nad jej zmianą, jeśli obecna rzeczywiście nam nie służy.

Jaki kształt twarzy mam?

Aby dopasować fryzurę, należy najpierw ocenić kształt twarzy. Jeśli zwykłe spojrzenie w lustro nas nie upewnia, możemy wypróbować dwie metody. Pierwszą i dość szybką będzie odrysowanie kształtu twarzy na lustrze, najlepiej szminką. Dzięki temu łatwiej nam będzie nam przypisać jakiś tym twarzy, Znacznie dokładniejszą metodą jest porównanie odległości między poszczególnymi elementami twarzy. Najlepiej wziąć zdjęcie, na którym jesteśmy na wprost i zaznaczyc na nim sześć punktów – dwa na wysokości czoła przy zewnętrznych krawędziach, dwa na kościach policzkowych i dwa po obu stronach żuchwy. Wyniki są następujące:
– twarz okrągła – szerokość i wysokość twarzy są niemalże równe, najdalej od siebie oddalone są punkty na wysokości kości policzkowych
– twarz owalna – odległość długości twarzy jest większa niż szerokości, a odległość między punktami znajdującymi się na wysokości czoła i wzdłuż żuchwy są niemal równe.
– twarz trójkątna – najdalej od siebie znajdują się punkty na linii żuchwy, a najbliżej te wzdłuż czoła
– twarz kwadratowa – odległości między wszystkimi punktami są prawie równe
– twarz podłużna – typ twarzy jest znacznie dłuższy niż szerszy, a odległości między punktami są do siebie zbliżone.

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Są pewnie ustalone kanony fryzur, które są przypisane odpowiednim typom twarzy. Dla twarzy okrągłej zaleca się fryzury, które lekko nachodzą na boki i je przykrywają. Kobietom z twarzą kwadratową ą zaleca się noszenie loków lub mocno pocieniowanych pasm.
Dla twarzy podłużnej najkorzystniejsze będą długi grzywki zasłaniające czoło. Dla twarzy okrągłej najlepszym rozwiązaniem są asymetryczne grzywki zaczesane na bok, mocno wycieniowane włosy. Twarz trójkątna najlepiej wygląda z włosami długimi lub półdługimi, wywiniętymi końcami pasm oraz lokami. Największy wybór mają kobiety o twarzy owalnej, do których pasuje niemal każdy rodzaj fryzury.

olmik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrening cardio na siłowni
Następny artykułKredki do ust

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here