Trening cardio na siłowni

0
1600
trening cardio na siłowni

Masz już totalnie dość tego, że nie jesteś w stanie nawet spokojnie spojrzeć na siebie w lustrze, a co dopiero udać się na basen czy plażę i pokazać innym osobom w obcisłym stroju kąpielowym. Wstydzisz się po prostu swojego ciała i tego, jak aktualnie wyglądasz. Gdy zaczynasz porównywać się do innych ludzi, od razu dostrzegasz, że jesteś od nich po prostu grubsza. Nawet jeśli twój partner uważa, że twoje krągłe kształty dodają ci kobiecości i seksapilu, sama wiesz dobrze o tym, że mówi tak tylko po to, by cię pocieszyć.

Twoja waga stała się tak poważnym życiowym problemem, że postanowiłaś już, że jeśli teraz nie uda ci się jej zrzucić, już nigdy nie będziesz szczęśliwa i zadowolona z siebie. Dietę udało ci się zmienić. Teraz odżywiasz się w miarę zdrowo i racjonalnie, ale mimo wszystko czujesz, że bez chociażby minimalnej aktywności fizycznej nie osiągniesz zaplanowanych efektów. Chcesz się więcej ruszać, dlatego zapisujesz się na siłownię i choć początkowo twoja motywacja jest naprawdę bardzo duża, błyskawicznie ona spada, gdy tylko zauważasz w swoim klubie tysiące lepiej wyglądających od ciebie kobiet.

W żadnym wypadku nie poddawaj się na tym etapie! Zamiast niepotrzebnie się dołować i zamartwiać, ustal swój efektywny trening cardio na siłowni i trzymaj się go przez najbliższych kilka miesięcy. Już po paru tygodniach zobaczysz pierwsze zmiany w swojej sylwetce. Twoja waga będzie niższa, ciało się wysmukli, a ty będziesz czuć się tak dobrze, jak nigdy wcześniej!

Mimo iż na siłownię najczęściej uczęszczają osoby, którym zależy na rozbudowywaniu sylwetek, ty nie musisz do nich wcale dołączać. Trening siłowy co prawda pomógłby ci szybciej tracić na wadze i wzmocniłby całe twoje ciało oraz efektownie je ujędrnił, ale jeśli z aktywnością fizyczną nigdy jakoś specjalnie się nie lubiłaś, nie powinnaś od razu rzucać się na głęboką wodę. Najprawdopodobniej zresztą sama siłownia wywołuje w tobie przynajmniej lekkie przerażenie. Dopiero co się na nią zapisałaś i wszystkie przedmioty, sprzęty i sztangi wyglądają dla ciebie tajemniczo i dziwnie.

na siłowni

Nie masz pojęcia, jak mogłabyś z nimi ćwiczyć, dlatego zanim tego wszystkiego się dowiesz, zacznij wykonywać takie treningi, z jakimi poradzisz sobie nawet bez posiadania specjalnej wiedzy czy praktycznych umiejętności. Optymalnym wyborem będzie dla ciebie trening cardio na siłowni. Wykonasz go z łatwością, udając się na siłowni do strefy z urządzeniami aerobowymi. Zachwycisz się tym, jak wiele przyrządów na niej znajdziesz. Te wszystkie rowerki stacjonarne, bieżnie, orbitreki i wioślarze są sporą konkurencją dla klasycznych sztang i hantli.

Szczególnie uwielbiają je właśnie kobiety, które nieraz wstydzą się ćwiczyć swoje sylwetki wśród napakowanych i umięśnionych, wiecznie spoconych mężczyzn. Wolą udać się do bezpiecznego działu z urządzeniami cardio i tam popracować nad swoją figurą. Początkowo możesz postępować dokładnie tak samo. Dopiero w momencie, gdy przyzwyczaisz się już do nowej dla ciebie siłowni, zmienisz swój plan treningowy i uwzględnisz w nim przynajmniej kilka ćwiczeń siłowych.

Najpierw, zanim jeszcze zaczniesz planować swój cały tydzień treningowy, udaj się ponownie do swojej siłowni i sprawdź, co takiego może ci ona rzeczywiście zaproponować. Zakładając jednak, że otrzymasz do dyspozycji wszystkie rodzaje najpopularniejszych urządzeń cardio, możesz je po prostu w najbliższym czasie przetestować. Pierwszego dnia wykonaj swój trening cardio na siłowni na zwykłej bieżni. Ustal sobie prędkość na pokonywanie sześciu bądź siedmiu kilometrów na godzinę, aby móc po prostu spokojnie i miarowo truchtać. Sprawdź swoje możliwości.

trening cardio

Jeżeli okaże się, że tak naprawdę twoja kondycja jest dużo lepsza niż ci się to wydawało, możesz podwyższyć prędkość urządzenia i biec jeszcze szybciej. Staraj się jednak utrzymać takie tętno, aby dać radę wykonać przynajmniej godzinny trening. Nawet jeśli uda ci się sprintować przez dziesięć minut, nie będzie miało to większego wpływu na wygląd twojej sylwetki.

Nie ograniczaj się jednak wyłącznie do samego biegania. Jeżeli ten rodzaj aktywności z czasem zacznie ci się nudzić, zamień bieżnię chociażby na zwykły i klasyczny rowerek stacjonarny. Na nim także będziesz w stanie wykonać porządny, intensywny i efektywny trening cardio na siłowni, nie tylko paląc swoje zbędne kalorie, ale też wzmacniając mięśnie nóg. Skorzystaj również z orbitreka bądź wioślarza i po prostu baw się różnorodnymi formami cardio. Jeżeli często będziesz zmieniać swoje treningi, na pewno ci się one nie znudzą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here