Zagadnienia, które warto poznać.

0
1553

Uczulenie na nikiel – czego unikać?
Niestety nikiel jest powszechnie stosowanym materiałem i alergia na niego może przysporzyć nam sporą ilość nieprzyjemnych dolegliwości. W przypadku zdiagnozowania schorzenia należy zniwelować do minimum kontakt z niklem lub ewentualnie do bezpiecznego dla nas poziomu.
Nikiel może być w wielu przedmiotach codziennego użytku takich jak stopy metali, ale również w produktach spożywczych np. woda pitna, margaryna, czy kakao. Mniejszą jego zawartość posiadają produkty pochodzenia zwierzęcego i są bezpieczniejsze dla osób z tą alergią.

Sezam – właściwości odżywcze ziarna sezamowego
Najczęściej spotykamy go na skórce chleba lub bułki i rzadko zastanawiamy się nad jego cudownymi właściwościami. Sezam posiada duże ilości białka, a także tłuszcze i witaminę E, magnez, wapń oraz cynk i żelazo. Zawarta w ziarnach sezamina działa na obniżenie złego cholesterolu. Dzięki sezamowi możemy liczyć na wsparcie w chorobach układu sercowo-naczyniowego, nowotworach, cukrzycy, a nawet w przypadkach uszkodzenia wątroby.

Jak zadbać o zdrowie nerek?
Nasze nerki eliminują pozostałości z krwi, które zostały po rozpadających się komórkach i trawieniu pokarmów. Ich złe funkcjonowanie może przyczynić się do pogorszenia pracy całego organizmu. Dlatego, aby utrzymać je w dobrej kondycji należy wypijać minimum 2 litry dziennie. Dla prawidłowej pracy nerek dbaj również o niski poziom złego cholesterolu, a także nie sól za dużo. Pamiętaj także o aktywnym sposobie spędzania wolnego czasu, aby zrównoważyć siedzący tryb życia.

parafia-internetowa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChudnij zdrowo!
Następny artykułJak dbać o zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here