Wyruszamy na rower

0
1294
Wyruszamy na rower

Chociaż zaczął się dla nas dosyć trudny czas, to nie powinniśmy zapominać o odrobinie ruchu. Nie można przecież czy czas siedzieć w domu, gapić się w ekran i udawać, że możemy tak spędzić resztę życia. Trzeba coś przecież w tym czasie robić. W takim razie może wybierzemy się na rower? Przydałby nam się jedynie odpowiedni sprzęt, jak rękawice rowerowe, które będą chronić nasze dłonie. W takim razie poszukajmy.

Wiemy, że w domu gdzieś je mamy. A jeśli nie, to powinniśmy wybrać się do sklepu i znaleźć odpowiednie dla siebie. Na pewno jakieś będą, wiec, dlaczego nie mielibyśmy zrobić małych zakupów. Na pewno nam się przydadzą. Dlatego nie zastanawiajmy się nad tym, jaki rękawiczki rowerowe kupić, ale po prostu zróbmy te zakupy już dzisiaj.

Pamiętajmy jednak, że to nie jedyna sprawa, o którą powinniśmy zadbać, zanim wyruszy w drogę. Trzeba pamiętać jeszcze paru sprawach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o nasz sprzęt. W końcu chcemy, by był sprawny. Rower powinien być sprawdzany za każdym razem, zanim w ogóle pomyślimy o tym, by gdziekolwiek pojechać. Chcemy przecież zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Dlatego o tym pomyślmy. Rękawiczki na rower nie zadbają o całe nasze bezpieczeństwo.

W każdym razem najpierw sprawdzamy hamulce. Najlepiej na jakimś bezpiecznym terenie blisko domu. Jedziemy niezbyt szybko i sprawdzamy, czy nasze hamulce są w stanie szybko zareagować. Najlepiej mieć zarówno tylny, jak i przedni. Lub przynajmniej tylni. Gdy mamy tylko przedni możemy skończyć tym, że wylądujemy przed kierownicą, a tego na pewno nie chcemy. W takim razie dbajmy o to.

A co jeszcze powinniśmy zadbać? Na pewno o swoje zdrowie i to, by nic nam się nie stało. Dlatego trzeba mieć odpowiedni kask, ochraniacze i wiele innych rzeczy. Na pewno przyda nam się mała butelka wody na drogę, może czasami jakieś jedzenie, przekąska, która nas pobudzi. Tak przygotowani na pewno możemy ruszać na trasę. Na pewno przekonamy się, że w sklepie kupiliśmy wszystko, co konieczne na drogę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here