Wakacje i kalorie – czemu się nie lubią?

0
1496
Wakacje i kalorie - czemu się nie lubią?

Nadeszły wakacje i wiele osób już marzy o tym, by wcisnąć się w ulubiony kostium kąpielowy, szorty i pokazać na plaży. Nic tak nie odpręża jak szum wody, gorący piasek i błogie lenistwo. Dodajmy do tego świecące słońce i dawkę witaminy D. Brzmi bajecznie? Czasami jednak pojawia się zgrzyt, bo tych kilogramów jednak jest odrobinę za dużo. Wtedy zadajemy sobie pytanie: jak szybko spalić kalorie?

Jak szybko spalić kalorie – po pierwsze ruch!

Ruch, ruch i jeszcze raz ruch. To najszybszy sposób by pozbyć się zbędnych kilogramów i to w dość szybkim tempie. Oczywiście swoje przygotowania warto zacząć jak najwcześniej. Po Internecie krąży mnóstwo zapytań jak szybko zrzucić pięć, osiem czy dziesięć kilogramów. Najlepiej w tydzień. Oczywiście jest to niemożliwe, jeżeli chcemy to zrobić zdrowo. Dlatego jeżeli mamy więcej niż pięć kilo do zrzucenia, to lepiej jest się wybrać po nową kreację na plażę. 

Jeżeli jednak zostało nam trochę czasu (wszak wiele osób decyduje się na urlop we wrześniu czy nawet październiku), to warto rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami w domu lub na siłowni już teraz. W wielu przypadkach pomaga codzienne bieganie, szybkie marsze, a nawet treningi zrobione przy pomocy filmików z YouTuba. Ważna jest regularność – dwa razy w tygodniu to zdecydowanie za mało. Najlepiej wykonywać je od trzech do pięciu razy tygodniowo (plus dwa dni przerwy, by nasze ciało za bardzo się nie zbuntowało). Zastanówmy się nad treningiem interwałowym, który jest prawdziwym zabójcą kalorii. Jego założenia opierają się na dzieleniu treningu (bieganie, orbitrek, taniec) na okresy maksymalnego wysiłku oraz takiego o umiarkowanej intensywności. Jest to o wiele wydajniejsze niż jednostajny wysiłek. Trzeba również zaznaczyć, że kalorie spalamy także po treningu – nasz metabolizm został nakręcony i spala zbędny tłuszczyk także podczas odpoczynku. To ile jesteśmy w stanie zrzucić, zależy także od naszych predyspozycji genetycznych, wieku oraz obecności chorób przewlekłych.

Jak szybko spalić kalorie – dieta!

Choć odżywiać się zdrowo warto przez cały rok, to jedni częściej, inni rzadziej pozwalają sobie na małe grzeszki w postaci słodyczy, fastfoodów czy gazowanych napojów. Jeżeli nie chcemy dokładać sobie dodatkowych kalorii, to warto na jakiś czas zrezygnować z takich zachcianek na rzecz owoców, a zwłaszcza warzyw. Maj, czerwiec i pozostałe miesiące letnie to idealny ku temu czas, nawet dla osób, które normalnie za owocami i warzywami nie przepadają. Możemy bowiem zauważyć, że te nagle stają się smaczniejsze, ładnie pachną, są soczyste i świeże. Pojawiają się arbuzy, które świetnie zaspokajają pragnienie, a truskawki dają sytość, choć zawierają mało kalorii.

Odpowiedź na pytanie jak szybko spalić kalorie jest jasna, jednak wiele zależy od naszego nastawienia. Wiadomo, że są w życiu sytuacje, kiedy chcemy szybko schudnąć, by wskoczyć w ulubione ubranie. Starajmy się jednak pomyśleć o tym zawczasu. Zaoszczędzimy sobie dzięki temu stresu i niepotrzebnych nerwów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here