Jak się przygotować do porodu?

0
1598

Pod koniec ciąży każda kobieta z niecierpliwością wyczekuje porodu. Duży brzuch jest sporym balastem, więc nie ma nic dziwnego w tym, że chciałaby się go pozbyć. Natomiast przyszły tata zapewne zastanawia się jak rozpoznać że nadchodzi zawał serca? Bo obawia się, że to właśnie go spotka, kiedy już nadejdzie ten właściwy moment.

W ostatnich tygodniach ciąży wiele mam zastanawia się jak się przygotować na dziecko w domu? Urządzają pokój dla noworodka i kompletują niezbędną wyprawkę. Mniej więcej w 34 tygodniu ciąży należy spakować torbę do szpitala. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie moment porodu. Niewiele kobiet rodzi dokładnie w dzień wyznaczonego terminu. Wyprawka do szpitala powinna zawierać w sobie rzeczy niezbędne dla noworodka jak i dla przyszłej mamy. Musi znaleźć się w niej koszula do porodu. Najlepiej taka, której nie będziemy obawiać się pobrudzić. Na później warto spakować dwie koszule do karmienia oraz dwa staniki do karmienia. Przydadzą się nam one w momencie, kiedy maluszek zjawi się już na świecie.

Pakując torbę do porodu należy pamiętać o zabraniu wszystkich dokumentów. Przyszła mama jadąc do szpitala powinna mieć przy sobie dowód osobisty oraz dokumentację medyczną przebiegu ciąży. Wyniki ostatnich badań muszą znaleźć się w naszej wyprawce. Warto również wydrukować sobie plan porodu. To znacznie ułatwi jego proces a położne będą świadome naszych oczekiwań. Taki plan można znaleźć w internecie i go wydrukować. Ponadto dzięki niemu będziemy dokładnie wiedzieć czego możemy się spodziewać na sali porodowej.

ubiesa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here