Jak przygotować dziecko przed wizytą u dentysty?

0
1591
Jak przygotować dziecko przed wizytą u dentysty?

Ciężko znaleźć dziecko, które ucieszy się na myśl o wizycie u dentysty. Ważne jest jednak to, aby przygotować pociechę do regularnych wizyt u stomatologa. Im częściej będziemy kontrolować stan jamy ustnej, tym lepiej. Przede wszystkim wszelkie ubytki, czy też infekcje zostaną zdiagnozowane we wczesnym stadium. Dzięki temu możemy znacząco spowolnić ich rozwój, a leczenie będzie o wiele prostsze. Pamiętajmy, że mleczaki również mają ogromne znaczenie. W dużej mierze to właśnie one decydują o tym, jak będą rozwijać się zęby stałe.

Nie strasz dziecka dentystą

Wielu rodziców popełnia ten sam błąd – utwierdza dziecko w tym, że wizyta u stomatologa jest czymś strasznym. Pamiętajmy, że dentysta to specjalista, który na pierwszym miejscu zawsze stawia dobro pacjenta. Jest to fachowiec, który stara się utrzymać jamę ustną oraz uzębienie w możliwie najlepszym stanie. Nie należy więc straszyć malucha – „nie jedz cukierków, bo będziesz musiał iść do dentysty”, „myj ząbki, bo inaczej pan doktor ci je wyrwie”. Tego rodzaju zwroty mocno zapadają w pamięci kilkuletniego dziecka.
Dentysta w Gdyni dba o komfort małych pacjentów. Odpowiedzialny rodzic uczy pociechę, że wizyta u stomatologa jest koniecznością, aby mieć piękny i zdrowy uśmiech. Gabinet dentysty w Gdyni to miejsce przyjazne pacjentom w każdym wieku.

Wytłumacz na czym polega leczenie zębów

Starce dzieci doskonale wiedzą, jak leczy się zęby. Maluchy mogą jednak obawiać się tego, co je czeka. Warto wytłumaczyć smykowi, jak to wygląda. Dentysta Gdynia z pewnością także będzie starał się wytłumaczyć dziecku, dlaczego tak ważna jest pielęgnacja zębów.

Dobrym pomysłem jest zakup zestawu małego dentysty. Przed wizytą u stomatologa możemy pokazać dziecku, jak będzie ona przebiegać. Z pewnością będzie mu o wiele łatwiej, gdy już znajdzie się na fotelu stomatologicznym.

Pamiętajmy, że z pierwszą wizytą u dentysty nie należy zbyt długo zwlekać. Wiele dzieci pierwszy raz trafia na fotel w wieku 6-7 lat, co jest zdecydowanie za późno. Optymalny wiek to około 3 lat, chyba że wcześniej pojawiły się już problemy z ząbkami lub jamą ustną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here